18. Uliczny Bieg „Bełchatowska Piętnastka”

703
W zawodach tych wystartowało ponad 30 biegaczy z naszego miasta. Duże sukcesy zanotowali biegacze z Klubu Biegacza TKKF Olimp. Marek Hendzelewski zwyciężył w kat. pow. 70 lat z czasem 1 godz. 13 min. a drugą pozycję w tej kategorii wywalczył Bronisław Czechowicz z czasem 1 godz. 21 min. 16 sek. W kategorii 40-49 lat pierwszy linię mety minął Robert Antosiewicz uzyskując czas 55 min. 25 sek.  A tuż za nim w tej kategorii był Rafał Ślusarski z czasem 55 min. 57 sek.

Po zakończeniu dekoracji  biegu bełchatowskiego nagrodzono najlepszych w klasyfikacji ogólnej całego cyklu. W kat. 40-49 lat zwyciężył Robert Antosiewicz, a w kat. pow. 70 lat Marek Hendzelewski. Aby być sklasyfikowanym w tegorocznej edycji, zawodnicy musieli uczestniczyć w minimum pięciu biegach cyklu. Zawody odbywały się w Pabianicach na dystansie 21,096 km, w Łodzi – 42,195, w Konstantynowie Łódzkim – 5 km, Łodzi 10 km, w Tomaszowie Maz. – 10 km, Łowiczu – 21,096, Uniejowie – 10 km i Bełchatowie – 15 km.