Twój Tomaszów Twoja szansa

840

 Celem programu jest związanie dwóch niezwykle ważnych elementów życia miasta – młodych, dobrze wykształconych studentów z prężnymi firmami działającymi w Tomaszowie. Dzięki temu działająca firma może zyskać sprawdzonego w procesie konkursu absolwenta. Ważnym elementem programu jest współpraca z wyższymi uczelniami. Studenci, którym powiedzie się w konkursie będą mogli odbyć staż lub praktyki w firmach deklarujących udział w programie.  

   Pracodawcy chcący uczestniczyć w projekcie przedłożą ich zdaniem istotne problemy ekonomiczno – produkcyjne do rozwiązania przez konkursantów. Przygotują stanowisko pracy dla praktykanta. Uczelnie wyższe zapoznają studentów z celami  i warunkami konkursu.  Przedstawiciele uczelni uczestniczą w pracach zespołu konkursowego. Powiatowy Urząd Pracy uczestniczy z kolei w procedurze konkursowej i przy spełnieniu przedstawionych przez siebie warunków umożliwi finansowanie ewentualnego stażu. Student poprzez skuteczne rozwiązanie, opracowanie i umiejętne przedstawienie swojej wizji ma wygrać konkurs i osiągnąć sukces. 

7 grudnia w auli filii Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się spotkanie z udziałem koordynatorów programu, prezydenta Mirosława Kuklińskiego, przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, Starostwa, Powiatowego Urzędu Pracy oraz studentów i zainteresowanych firm.

Utarło się, że za bezrobocie odpowiada tylko władza. Tymczasem moim zdaniem władza ma koordynować walkę z bezrobociem a nową jakością powinno być np. to co Państwo nam tu dzisiaj proponujecie. Tak naprawdę od dzisiaj my lansujemy pewne pomysły systemowe. Przedsiębiorcy i pomysłodawcy programu zaczynają dbać o szeroko rozumiany interes miasta – mówił prezydent M. Kukliński. – Jest to bardzo cenna inicjatywa. Przybył nam jeszcze jeden partner do walki z bezrobociem. Życie pokaże nam co trzeba zmienić, do trzeba ulepszyć – dodał Grzegorz Kubacki, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy.

             DOBRZE I RZETELNIE WYKSZTAŁCONY STUDENT MOŻE UZYSKAĆ PRACĘ W TOMASZOWIE , PRZEDSIĘBIORCA POPRZEZ PRACĘ ABSOLWENTA POWIĘKSZY ZYSK  –  podkreślają organizatorzy.