2 dni – Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów – Lublin – Kozłówka

714

I dzień: wyjazd ok. 730, przejazd do Czarnolasu, park przy Muzeum Jana Kochanowskiego
(muzeum trudno dostępne w sezonie wycieczkowym). Przyjazd do Puław, gdzie czeka na nas zespół parkowo  pałacowy: Pałac Czartoryskich (z zewn±trz), ¦wi±tynia Sybilli, Domek Gotycki.
Około 15 minut zajmie nam przejazd z Puław do Kazimierza Dolnego, tam wejdziemy na Górę Trzech Krzyży, zobaczymy kościół farny, basztę i przepiękny rynek. Dodatkowa atrakcja – rejs statkiem po Wiśle trwający ok. 50 minut (8 zł).
Z Kazimierza pojedziemy do Nałęczowa, gdzie zobaczymy (z zewn±trz) muzeum „CHATKĘ” Żeromskiego, park i Palmiarnię. Następnie udamy się na obiadokolację i nocleg.
II dzień: po śniadaniu spotkamy się z przewodnikiem, który pojedzie z nami do Majdanka (od 12 lat) i pokaże nam stare miasto w Lublinie. Około godziny 1200 pojedziemy w kierunku Kozłówki, gdzie znajduje się przepiękny Pałac – muzeum Zamoyskich. Jest to muzeum wnętrz przez niektórych nazywane nawet „Małym Łańcutem”. Po wyjściu z pałacu zjemy obiad i udamy się w drogę powrotn±. Zakończenie wycieczki ok. 1930.
 
Cena: 140 zł.

Świadczenia: transport, nocleg, posiłki wg programu, wstępy (Fara, Góra Trzech Krzyży, Palmiarnia, Majdanek, Kozłówka), pilot, przewodnik, parkingi, ubezpieczenie NNW.
KALKULACJA DLA MIN. 38 UCZESTNIKÓW + 3 OPIEKUNÓW