Tomaszów.fm ?

742

    Mamy już lokalną telewizję, gazetę, stronę internetową wkrótce mieszkańcy Tomaszowa będą mogli posłuchać lokalnej rozgłośni radiowej. Już kilkakrotnie mówiono o postaniu w nadpilickim grodzie radia, jednak do tej pory wszystkie te informacje okazywały się zwykłymi plotkami. Tym razem sprawa jest na takim etapie zaawansowania, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy z naszych odbiorników po raz pierwszy powinniśmy usłyszeć sygnał Radia – Tomaszów.
    Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już za trzy miesiące na częstotliwości 92, 2 MHz będzie można posłuchać informacji radiowych nadawanych z naszego miasta. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zatwierdziła wniosek o przyznanie częstotliwości radiowej obejmującej powiat tomaszowski. Projekt jej nadania trafił został przekazany do Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji i czeka na zatwierdzenie. Na razie sprawa tomaszowskiego radia jest na etapie załatwiania formalności.

Mim, że jest to informacja podana 1 kwietnia, nie jest to primaaprilisowy żart jak uważają niektórzy pisząc na ten temat w komentarzach redakcja