Plany wakacyjne O.K. Tkacz

621

Ośrodek Kultury Tkacz zaprasza do udziału w letniej akcji Uzależnieni od kultury. Pierwszy miesiąc wakacji to Indiańskie lato.  Od 4 do 22 lipca zapraszamy dzieci i młodzież do niebrowskiej Tkaczówki na zajęcia w godzinach 10 – 14. Motywem przewodnim jest kultura Indian. W planie budowanie tipi, tworzenie indiańskich ozdób i pióropuszy, biegi na orientację w poszukiwaniu karibu i bizonów, wspinanie po skałach, szamańskie śpiewy i tańce w kręgu. Będą również wycieczki po najbliższej okolicy  Tomaszowa: rezerwatu żubrów w Smardzewicach, Spalskiego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

24 Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej – pod egidą TKKF tworzymy podwórkowe drużyny piłki nożnej. Nabór trwa do 24. czerwca (prosimy dzwonić pod numer 724-51-92) lub zgłaszać się osobiście po 16.00 do niebrowskiej Tkaczówki). Pierwsze spotkanie 27 czerwca w samo południe w Tkaczówce. Rozgrywki na Lechii rozpoczną się w pierwszej połowie lipca.

Artystyczna Fryszerka (23 – 31 lipca, koszt 180 zł) – obóz teatralny dla dzieci w wieku 10 – 14 lat. W tym roku w stanicy harcerskiej na Fryszerce będziemy szaleć artystycznie, choć nie zabraknie prawdziwie traperskich atrakcji.

O jej! Tkacz jest OK! – w sierpniu otwieramy na oścież drzwi wszystkich pracowni. Zanim dzieci, młodzież, czy dorośli zdecydują się we wrześniu na zapisanie do kół zainteresowań, będą mogli przyjrzeć się pracy naszych instruktorów i skorzystać z pokazowych zajęć. Szczegóły podamy na plakatach pod koniec lipca.

Całą akcję zakończymy we wrześniu festynem rodzinnym Pożegnanie Lata, na który przyjedzie z prezentacją najprawdziwszy Skansen Indiański…