Artystyczna Fryszerka

678

W skład wakacyjnej brygady wchodzi 20 artystycznych dusz w wieku 9-13 lat pod opieką czterech opiekunów i wolontariuszki Ani. Niektóre dzieci na co dzień są bywalcami OK „Tkacz” lub zachęciły się zorganizowanym na Niebrowie „Indiańskim latem”.

Jak mówi dyrektorka Ośrodka pani Monika Olczyk: „Wyjazd ten nastawiony jest na gry i zabawy integracyjne prowokujące do rozwoju twórczego, współpracy, poprawnego wypowiadania się, pokazuje możliwości spędzania wolnego czasu. Zajęcia teatralne mają być czystą zabawą i atrakcją , a nie tylko przymusem uczenia się tekstów na pamięć.”

Zabawy zależą od pogody i chęci dzieci. Największą sympatią cieszą się wśród nich „podchody”. Dzielą się wtedy na dwie drużyny: młodsze Herbatniki starsze Pierniki. Pewnej nocy grupa Pierników zgubiła się w lesie i dostała ostrzeżenie od leśniczego, że przypadkowo mogą stać się obiektem strzału polujących na sarny, zdarza się zgubić strzałki wskazujące drogę. W tym roku planują powtórzyć przeprawę przez płytkie wody Pilicy. Zbudują most linowy, będą mieć zabezpieczenia na ramionach.

Nie brakuje pomysłów na rozrywkę, np. pogoń za światełkiem czyli nocna zabawa z latarką, budowa szałasu dla krasnoludków, robienie łuku z sznurówek i kija, nauka piosenki na wywołanie słońca. Towarzyszą temu wypady terenowe, ogniska, gra w piłkę, badmintona. Nawet najmłodsi mają dyżury w przygotowywaniu posiłków. Nikt się nie nudzi.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu ma być przedstawienie pt. „Stworzenie świata” przygotowywane w ciągu pobytu i odegrane w niedzielę o godz.13  dla rodziców, którzy przyjadą po swoje pociechy.

Uczestnicy „Artystycznej Fryszerki” jednogłośnie mówią: „Rok temu było fajnie, teraz jest jeszcze lepiej, za rok też przyjedziemy.”