Crowmoth

1154

Crowmoth powstał wiosną 2004 roku. Sama nazwa nic nie znaczy, to połączenie dwóch wyrazów stworzone podczas burzy mózgów wywołanej przez członków zespołu, którymi obecnie są: Andrzej Zagajewski (gitara), Anna Stępniak (wokal), Tomasz Jastrząb (gitara), Konrad Bińczyk (bas) oraz Mateusz Nowicki (perkusja). Wcześniej do Crowmoth należeli również Marcin Słoniewski, Waldemar Korwin-Kowalewski oraz Łukasz Corn. Zmiany dotyczące składu, a szczególnie pojawienie się nowego perkusisty(Mateusza Nowickiego), nazywanego żartobliwie przez resztę grupy- „człowiekiem, który nigdy nie gra takiego samego taktu dwa razy”, zmobilizowały zespół do samodzielnego „sklejania” utworów, które wyparły grywane wcześniej covery Metallicy czy Dezertera. Tak powstały ”Lasy Komorowa”, „Kolejna Żałosna Piosenka”, „Fight For Freedom”, „Second Word”, "Niehumanitarny " oraz „In True Mental” nazwane przez członków Crowmoth „pokręconymi kawałkami mówiącymi o wszystkim”. Muzycy ci, zainspirowani materiałem takich grup, jak Guano Apes, System Of A Down, Radiohead, Świetliki oraz Agnieszki Chylińskiej, komponują własne z reguły utwory wspólnymi siłami. Za najlepszy i jednocześnie najzabawniejszy z kawałków uważają „Lasy Komorowa”, który to muzycy z Crowmoth napisali zainspirowani utworem zespołu Behemoth, pt. „Lasy Pomorza”. Na uwagę zasługuje również „Kolejna żałosna piosenka” gdzie ciężkie metalowe brzmienie momentami ustaje, a miejsce mocnego, agresywnego wokalu zajmuje delikatny i melodyjny głos.

Crowmoth do tej pory zagrał pięć koncertów, jak większość młodych tomaszowskich zespołów zaprezentował się w MOKu oraz na muszli koncertowej w Tomaszowie Mazowieckim. Nie zabrakło go również, na tomaszowskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sierpniu 2005 roku, po kilku nieprzespanych nocach, w niezbyt profesjonalny sposób, grupa nagrywa w Komorowie płytę demo pt. „Czysty Brud”, na której znajduje się osiem kawałków.

„Jako zespół z ambicjami, który posiada najcięższe gitary i najmniejsze piece w mieście”, jak członkowie owej grupy ironizują na swój temat, Crowmoth aspiruje do tego, aby zacząć grać również poza granicami Tomaszowa.