Walentynkowy zawrót głowy

761
Serduszka, misie z napisem „I love you”, kubeczki „Happy Valentine Day”, czy też poduszeczki z jakże oryginalnym stwierdzeniem „Na zawsze Twój”, to gadżety, które w tym dniu wiodą prym wśród zakupów. Najważniejsze, aby były w kolorze czerwonym – kolorze miłości, namiętności i uwielbienia. Do drobnego prezentu warto kupić różę, a najlepiej cały bukiet, aby zobaczyć radosną łzę w oku ukochanej. Do przepisu na udane Walentynki, warto dołożyć kolację przy świecach, wyjście do kina czy też spędzenie nocy pod gwieździstym niebem.

Niektórzy z nas czekają na ten dzień z upragnieniem przez cały rok, marzą, aby w tym dniu dostać kartkę walentynkową od nieznajomego, który ukrywa swą platoniczną miłość pod osłoną wstydu, zakłopotania czy też nieśmiałości. Walentynki pozwalają niejako na szczere wyznania, bez konsekwencji potencjalnego odrzucenia, bo w tym dniu oczy każdego osłonięte są mgłą zauroczenia i miłości.

Bardziej sceptyczni traktują ten dzień jak każdy inny. Bez specjalnych ceremoniałów, z dystansem i z lekką pogardą na oznaki szaleństwa ze strony tych, którzy prześcigają się w kupowaniu miłosnych gadżetów. Ale jak spędzić ten dzień w spokoju, gdy z eteru radia wciąż pobrzmiewają melodie typu "When a man loves a woman" Michaela Boltona, czy też „Zabiorę Cię” Kancelarii, a skrzynki pocztowe przepełnione są wirtualnymi kartkami walentynkowymi. Jednym słowem miłość jest wszędzie. Ale czy to przypadkiem nie zwykłe pozory, sztuczne zachowania wymuszone panującą modą, nienaturalne gesty i słowa czynione „bo wszyscy tak dzisiaj robią”. Jeżeli ktoś chce okazać swoje uczucie wybranej osobie czyni to na swój sposób, w wybranym przez siebie momencie. Wtedy możemy powiedzieć, że okazane uczucie jest szczere i wypływa z głębi serca, a nie ze zwyczaju panującego w naszym kraju.

Miejmy tylko nadzieje, że związki małżeńskie czy też partnerskie będą obchodzić Dzień Zakochanych każdego dnia. A malutką różę czy drobny upominek, wyrażający sympatię dla danej osoby, każda kobieta będzie otrzymywać zwyczajnie, bez specjalnych okazji.