Czesław Niemen w Tomaszowie

759
Któż nie zna takich przebojów jak „Dziwny jest ten świat”, „Sen o Warszawie”, „Pod papugami”. To utwory, na których wychowali się nasi rodzice, piosenki, które wciąż nuci młodzież. Są one symbolem prawdziwej muzyki, nieskażonej komercjalizmem, płynącej z głębi serca, wzruszającej, ale i pobudzającej nas do refleksji.

W rocznicę urodzin wielkiego artysty, co roku w Galerii Arkady, odbywają się wieczory wspomnień. Chociaż Czesława Niemena (prawdziwe nazwisko to Czesław Wydrzycki) nie ma już wśród nas od 4 lat, to wciąż legenda o nim żyje.

W Galerii Arkady zgromadzeni fani Niemena mogli obejrzeć na dużym ekranie fragmenty jego koncertów. Została również udostępniona wystawa prezentująca płyty, plakaty, czasopisma z materiałami o Niemenie. Stanowią one bezcenny zbiór, należący do Sławomira Ziętary i Jana Pyska, którzy od dłuższego czasu zbierali je, aby podzielić się nimi z Tomaszowianami. Uwagę przykuwa stary plakat, zapowiadający koncert Czesława Niemena w Tomaszowie Mazowieckim na stadionie „Lechii”. Plakat odnosi się do wydarzenia mającego miejsce 15 listopada 1968 roku.

Kameralny charakter spotkania podkreślał wystrój oraz atmosfera panująca w Galerii Arkady. Przyciemnione światło, małe lampki, bądź świeczki, doskonale współgrały ze spokojną melodią płynącą z eteru.