Sportowe osiągnięcia uczestników Hufca Pracy

696
Uczestnicy Hufca Pracy 5-13 w Tomaszowie Mazowieckim brali udział w Wojewódzkim Turnieju w Tenisa Stołowego w Piotrkowie Trybunalskim i eliminacjach do Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej na szczeblu Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.

5 marca w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Turniej w Tenisa Stołowego Młodzieży OHP. W zawodach uczestniczyło pięć jednostek OHP z województwa łódzkiego: z Tomaszowa Maz., Hufca Pracy z Łodzi, Wieruszowa oraz Środowiskowego Hufca Pracy w Piotrkowie Trybunalskim i Środowiskowego Hufca Pracy w Łodzi, Swoją obecnością imprezę zaszczycili przedstawiciele władz m.in. Zbigniew Ziemba -Vice Starosta Powiatu Piotrkowskiego.

Zawodom przyświecała maksyma: „Niech wygra najlepszy” Podczas zawodów panowała miła, przyjazna atmosfera, jednak duch rywalizacji i chęć zwycięstwa nie był obcy zawodnikom. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii dziewcząt indywidualnie pierwsze miejsce zdobyła Monika Bińczyk z Hufca Pracy z Tomaszowa Maz., uczennica klasy Ia Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZPSZiO z ul. Farbiarska 20.

W kategorii chłopców indywidualnie drugie miejsce zajął Mateusz Czapnik z Hufca Pracy z Tomaszowa Maz., uczeń klasy IIIe Gimnazjum dla Dorosłych ul. Stolarska 21.

Drużynowo w kategorii chłopców drugie miejsce zajął Hufiec Pracy w Tomaszowie Maz., Również drugie miejsce drużynowo zajęliśmy w kategorii dziewcząt.

Laureaci otrzymali puchary, statuetki, medale i nagrody. Wszyscy mają nadzieję na kolejne zawody wojewódzkie.

Natomiast w dniu 19.03.2008r. w Hali Sportowej ,,Tęcza” przy ul. Karpackiej w Łodzi odbyły się mecze eliminacyjne do Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej OHP na szczeblu Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Tomaszowska drużyna występowała w roli obrońcy mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku.
O przejście do etapu ogólnopolskiego walczyło sześć siedmioosobowych drużyn z hufców pracy z Łodzi, Piotrkowa Tryb., Tomaszowa Maz. Wieruszowa, Wielunia i Dobieszkowa.
Organizatorem turnieju była ŁWK OHP w Łodzi.

Mecze zgodnie z regulaminem były rozgrywane systemem każdy z każdym. Walka o pierwsze miejsce spośród wszystkich drużyn była niezwykle zaciekła. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Wieruszowa, z którą nasz hufiec zremisował 0: 0. Wygraliśmy natomiast w meczach z Piotrkowem Tryb. 4 : 0, Dobieszkowem 3 : 1 i Wieluniem 4 : 0. Przegraliśmy tylko w meczu z Łodzią 0 : 1. W generalnej klasyfikacji Hufiec Pracy 5-13 z Tomaszowa Maz. zajął 3 miejsce.

Drużynę Hufca Pracy reprezentowali: Konrad Mierzejewski, Wiktor Kurzyk, Piotr Jaszczyk, Kamil Najder, Bartłomiej Daroch, Kamil Kubiak i Daniel Wilk.

Zwycięzcy eliminacji pojadą do Szczecina na Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Hufców Pracy.

Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów w rozgrywkach i żałujemy, że będą one w tym roku bez naszej reprezentacji.