Benefis Edka Wójciaka

700
Benefis zapowiedziany jest na 28-go marca (piątek) o godzinie 18:00. Spotkanie zorganizowane jest przez przyjaciół tego polonijnego pisarza z Kanady. Okazją do tego wydarzenia jest otrzymanie przez Edka prestiżowej nagrody – Złotej Sowy Jupitera – Polonijnego Oscara w dziedzinie literatury, przyznanego przez redakcję pisma Jupiter, organu Klubu Inteligencji Polskiej w Austrii.

Spotkanie będzie miało charakter podsumowania pracy twórczej autora Zupy z Króla, tomaszowskiej powieści, zbiegające się w czasie z okrągłą rocznicą urodzin i wspomnianym wyróżnieniem.

Benefis uświetni występ innego znanego Tomaszowianina – Włodka Votki – współzałożyciela legendarnej Kapeli Gdańskiej, czynnego muzyka, „człowieka – orkiestry” i przyjaciela Edka z ulicy Niskiej, oraz grupa „Bez Nazwy”, na co dzień występująca w Arkadach.

Swoją obecność zapowiedzieli również inni, porozrzucani po Polsce i świecie przyjaciele pisarza, między innymi Wiesiek Fiszbach (także chłopak z Niskiej), kiedyś znany siatkarz z teamu Wieśka Gawłowskiego, obecnie ceniony artysta plastyk.

W Arkadach będzie można nabyć książki z autografem pisarza. Wprowadzenie do imprezy będzie w rękach Antka Malewskiego (Herosi Rocka), całość poprowadzi Basia Goździk z Księgarni przy Placu.

Edek Wójciak serdecznie zaprasza wszystkich, którzy lubią książki i dobrą zabawę.