Tomaszowska młodzież w Konfrontacjach

634
Centrum Kultury Młodych w Łodzi zorganizowało przegląd młodzieżowych teatrów. W ciągu trzech dni (4-6 kwietnia) zaprezentowały się zespoły teatralne z całego województwa łódzkiego. W konkursie brała udział również tomaszowska młodzież, plasując się na wysokich pozycjach, całkowicie dominując wygrane Konfrontacji.

W skład jury wchodziło grono osób, na co dzień związane z teatrem: Marian Glinkowski (animator, reżyser teatralny), Jadwiga Sącińska (teatrolog, poetka i dziennikarka), Kalina Jerzykowska oraz reżyser teatralny i filmowy Piotr Trzaskalski. Gościem specjalnym i jurorem podczas tegorocznej edycji był Wiesław Komasa – aktor, pedagog, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie.

Pod czujnym okiem Kariny Góry i Barbary Przybysz, szkolny teatr amatorski przy II LO „TRZCINA” zdobył drugie miejsce w konkursie, tuż za zespołami teatralnymi ze Zduńskiej Woli (Taki Sobie Teatr) oraz z Piotrkowa Trybunalskiego (Grupa Produkcyjna Respirator). Młodzież zaprezentowała się w spektaklu „Opowieść o miłości dwóch żywiołów”.

Na podium zwycięzcy stanęła również Pracownia Teatrick z Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Przedstawienie „Władza i sex, czyli rzecz o skłonnościach” zyskało aprobatę jury, które zadecydowało o przyznaniu zespołowi trzeciego miejsca.

Podczas konkursu doceniono również indywidualne zdolności młodych aktorów. Kamila Grygiel, Katarzyna Fąk, Marcelina Pisarek oraz Maciej Kraśniewski (Pracownia Tearick), uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, zdobyli nagrody aktorskie.