Majowy weekend na drogach

705
Na drogach powiatu tomaszowskiego w okresie od 30 kwietnia (godz. 14.00) do północy z 3 na 4 maja, doszło do 23 kolizji oraz 2 wypadków, w których rannych zostały 2 osoby. Zatrzymano 6 nietrzeźwych rowerzystów oraz 5 kierowców. Wypisano 240 mandatów. W akcji brało udział sześćdziesięciu policjantów ruchu drogowego oraz osiemdziesięciu z innych jednostek.

Do policyjnego aresztu w Tomaszowie Mazowieckim trafił 48-letni kierowca MZK. W dniu 2 maja został zatrzymany przez policjantów z drogówki, na prośbę zaniepokojonych pasażerów. Kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie. Przedstawiono mu zarzuty „(..)jazdy w stanie nietrzeźwości w związku ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.”. W chwili zatrzymania w autobusie znajdowało się ponad 20 pasażerów. Część osób wysiadła na wcześniejszych przystankach, widząc zachowanie kierowcy.

Natomiast na drogach województwa łódzkiego zginęły 2 osoby, a 60 zostało rannych. Miało miejsce 49 wypadków. Zatrzymano 128 nietrzeźwych kierowców