Serce na dłoni po raz dziewiąty

719
IX edycja koncertu charytatywnego „Serce na dłoni” odbyła się 16 maja (piątek) w Hali Sportowej ZSP nr 1. Uczestniczyli w nim znani Tomaszowianie, przedstawiciele władz, urzędów, firm i instytucji. Łącznie na scenie pojawiło się blisko 200 wykonawców, którzy wcieli się w bajkowe postaci. Hasłem tegorocznego koncertu była szkoła, dlatego też przedstawienie teatralno – muzyczne nosiło tytuł „Bajkowy świat Akademii Pana Kleksa”. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

48 437 zł 40 gr. to kwota, jaką zebrano ze sprzedaży biletów na koncert (blisko 1000 biletów), aukcji oraz z ofiar darczyńców. Z tych pieniędzy skorzystają dzieci, których rodzice nie stać na zafundowanie wyjazdu wakacyjnego. Dzieci pojadą na kolonię zdrowotną nad morze do Stegny (Mierzeja Wiślana). Odbędą się dwa turnusy: 25 czerwiec – 7 lipiec oraz 7 lipiec – 19 lipiec. Z kolonii i półkolonii skorzysta w tym roku 101 dzieci z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego.


Inicjatorką i pomysłodawczynią koncertu „Serce na dłoni” jest Teresa Zając, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD). Jak podkreśla, podjęła się takiego zadania, gdyż chciała zorganizować prawdziwe wakacje dla dzieci, których nie stać na kolonijny wyjazd. W organizacji koncertu zawsze pomocne są osoby z ramienia TPD, m.in. Lucyna Zysiak, Elżbieta Galicka, Maria Jędryka, Jadwiga Brajer, Piotr Zieliński i Anna Kieliszek.

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy – dziesiąty koncert charytatywny „Serce na dłoni”.