Rajd osób niepełnosprawnych

637
W niedzielę (15 czerwca) odbyły się uroczystości podsumowujące XI Ogólnopolski Rajd Integracyjny „U Modrych Wód”. Była to jedna z imprez towarzyszących XIII Festiwalowi „A może byśmy tak…do Tomaszowa”. W rajdzie brały udział 24 osoby i 22 opiekunów z 10 województw.

Przez pięć dni (12-16 VI) osoby niepełnosprawne ruchowo, które poruszają się na wózkach, miały za zadanie pokonanie trzech tras, które wymagały określonych umiejętności. Podczas pokonywania trasy miejskiej osoby niepełnosprawne poznawały historię Tomaszowa Mazowieckiego oraz jego walory turystyczne. O tytuł „Najlepszego strzelca” rywalizowano podczas pokonywania trasy wojskowej. Natomiast podczas trasy leśnej należało wykazać się umiejętnościami radzenia sobie w terenie oraz znajomością historii harcerstwa.

Koncert zespołu harcerskiego „Włosatki” z Kielc, był ostatnim elementem Rajdu. Podczas uroczystego finału przyznano nagrody najlepszym zawodnikom. Pierwsze miejsce zdobyła najmłodsza uczestniczka rajdu Magda Matusiak z Żarek k/Zawiercia. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Włodarski ze Skierniewic. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Sebastian Cielecki z Zielonej Góry.

Uczestnictwo w rajdzie integracyjnym to nie tylko dobra zabawa i współzawodnictwo, ale również miejsce, gdzie zawiera się nowe przyjaźnie, które w niektórych przypadkach kończą się małżeństwem.