Koncertowo na muszli

685
Chociaż nie każde dziecko dostrzega zdrowotne właściwości warzyw, to na pewno zachwycone było humorystycznym występem Buraka, Marchewki i Szczypiorku. Aktorzy z Centrum Uśmiechu już po raz drugi zaprezentowali się przed maluchami. Tym razem na scenie warzywa z utworu Jana Brzechwy śpiewająco przedstawiały twórczość międzywojennego poety piszącego dla dzieci. Program artystyczny „Na straganie Pana Brzechwy” mogliśmy zobaczyć 13 lipca (niedziela).

Nie tylko dzieci miały w tym dniu możliwość dobrej zabawy. Nieco starsi Tomaszowianie przenieśli się w lata 20-te i 30-te poprzez piosenki Mieczysława Fogga i Hanki Ordonówny. „Ja się boję sama spać”, „Odrobinę szczęścia w miłości” to utwory zaprezentowane podczas koncertu „Retro wiecznie młode”. Wykonawcami były dwie muzykalne rodziny: Olszewskich i Kortasów z Bydgoszczy.

„Na straganie Pana Brzechwy” oraz „Retro wiecznie młode” to imprezy zorganizowane w ramach Festiwalu „A może byśmy tak … do Tomaszowa”. Przez cały okres wakacyjny w niedzielne popołudnia w Miejskim Parku „Solidarności” będą odbywać się imprezy, przygotowane przez Wydział Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta. Repertuar koncertów, przedstawień jest dostosowany do potrzeb kulturalnych każdego Tomaszowianina, bez względu na wiek.