Lora w Tomaszowie

707
Tradycją letnich niedzielnych popołudni w Tomaszowie Mazowieckim stają się programy artystyczne w Parku Solidarności na muszli koncertowej. Organizowane są przez Wydział Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta. Występy przyciągają publiczność w różnym wieku i o różnych upodobaniach artystycznych.

20 lipca rodzinne popołudnie rozpoczęło się programem artystycznych skierowanym do najmłodszych członków społeczności tomaszowskiej. Bajlandia to tytuł programu, podczas którego krakowscy aktorzy piosenkami i konkursami rozbawiali dzieci. 

Blok muzyczny rozpoczęła grupa muzyków „Ivo”. Wokalistką a jednocześnie założycielką grupy jest Iwona Kmiecik. Piosenkarka jest tomaszowianką a swoje umiejętności wokalne szlifuje na Akademii Muzycznej w Katowicach. Podczas niedzielnego występu mogliśmy usłyszeć piosenki autorskie „Ivo” oraz covery piosenek muzyków takich jak: Sting, Seal, Czesław Niemen, Ewa Bem. Występ tomaszowianki wprowadził publiczność w rytmy jazzu, które kontynuowała Lora Szafran.

„Droga do Ciebie”, „Dzień dobry Mr. Blues”, czy „W kawiarence Sułtan” to piosenki, które pobrzmiewały z muszli koncertowej podczas występu Lory Szafran. Wokalistka jazzowa, znana i ceniona przez artystów polskiej sceny muzycznej, zaprezentowała program, w którym pojawiły się utwory z Kabaretu Starszych Panów.