Czarny wtorek na tomaszowskich drogach

649
Siedem osób z ogólnymi obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Wszyscy to uczestnicy wypadku, do którego doszło o godzinie 8.10 na drodze K-48 (Tomaszów Maz.-Spała). 25-letni tomaszowianin kierując samochodem marki Lancia nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z Toyotą kierowaną przez 50-letniego mieszkańca woj. lubelskiego. Obaj kierowcy oraz pięciu pasażerów trafiło do szpitala. Postępowanie prowadzi Żandarmeria Wojskowa w Tomaszowie Maz., gdyż kierującym samochodem marki Lancia był żołnierz zawodowym.

Cztery godziny później w Tomaszowie Mazowieckim na ul Modrzewskiego została potrącona idąca poboczem 82-letnia tomaszowianka. W efekcie doznała złamania kości lewego podudzia. Sprawczynią zdarzenia była 30-letnia obywatelka Ukrainy, która kierowała samochodem marki CC. Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Kolejny wypadek miał miejsce w Zaborowie (gm. Tomaszów Maz.) o godz. 14.20 na drodze wojewódzkiej nr 713. 65-latek, mieszkaniec Tomaszowa, który kierował samochodem marki Kia Rio zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z VW Passatem, którym kierował 56-letni mieszkaniec Radomia. W pojazdy uderzył jeszcze VW Transporter. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący VW Passatem dzisiaj zmarł.

Do śmiertelnego wypadku doszło również we wtorek o godzinie 19.10 w miejscowości Chrusty Nowe (gm. Rokiciny) na skrzyżowaniu ul. Głównej z drogą wojewódzką nr 716. Nieustalony do chwili obecnej samochód osobowy najechał na leżącego na jezdni 51-latka, mieszkańca gminy Rokicin. Policja prosi osoby, które mogłyby przyczynić się do ustalenia kierującego pojazdem o kontakt z KP Rokiciny tel.447195007 lub KPP w Tomaszowie-Maz- nr tel. 447261000 oraz 997.