Nauczyciele walczyli na kręgielni

818
W ramach Dnia Edukacji Narodowej w dniu 22 października odbył się Powiatowy Turniej Kręglarski Pracowników Oświaty. Mogli wziąć w nim udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci związani z oświatą.

Do turnieju kręglarskiego zgłosiło się 18 osób. Każdy z uczestników, pod okiem sędziego Izydora Jóźwika, musiał wykonać 40 rzutów. Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji mężczyzn został Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Grzegorz Wągrodzki. Tuż za nim, na drugiej pozycji uplasował się Izydor Jóźwik. Trzecie miejsce zdobył Adam Błoński ze Szkoły Podstawowej nr 1.

W klasyfikacji kobiet najlepszymi umiejętnościami gry w kręgle wykazała się Stanisława Bogacka z Zespołu Szkół nr 4. Julita Starnawska, jedna z trzech reprezentantek Przedszkola nr 11, wywalczyła miejsce drugie. Danuta Kowczur ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyła miejsce trzecie.

To nie koniec zmagań nauczycieli na kręgielni przy ulicy Strzeleckiej. W maju zapowiedziano Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty.

Organizatorami
Powiatowego Turnieju Kręglarskiego Pracowników Oświaty byli: Ognisko TKKF „ZNP”, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego przy współudziale Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim.