Za miesiąc zagra orkiestra Owsiaka

586
W tym dniu 300 wolontariuszy na terenie Tomaszowa i okolic będzie kwestować na rzecz orkiestry.

Pieniądze zebrane podczas Finału będą przeznaczone na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci oraz prowadzenie funkcjonujących od kilku lat programów medycznych i edukacyjnych.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamierza udzielić wsparcia ośrodkom podstawowej opieki zdrowotnej w celu wcześniejszego wykrywania nowotworów poprzez zakup odpowiednich ultrasonografów. W planach Orkiestry jest również pomoc osiemnastu ośrodkom onkologii i hematologii dziecięcej.

11 stycznia wolontariusze przez cały dzień będą zbierać pieniądze na rzecz Fundacji. Podsumowanie akcji nastąpi w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnej nr 3, gdzie już o godzinie 14.30 rozpocznie się przygotowany program artystyczny i liczenie pieniędzy.

Tegorocznemu Miejskiemu Sztabowi przewodniczy dyrektor OSiR Bogdan Smolarek. Członkowie Sztabu to: Tomasz Zdonek, Krystian Kołodziejczyk, Kamil Borkowski. Organizatorem kwesty jest Komenda Hufca ZHP w Tomaszowie Maz.

Wszystkie osoby chętne wspomóc działalność Sztabu zarówno od strony finansowej jak i organizacyjnej proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. ul. PCK 2/4 lub telefonicznie pod numerem 7346165 i 601339789.

Pliki do pobrania:
Zasady zgłoszeń
Wniosek o zarejestrowanie grupy wolontariuszy