Anioły ze złamanym skrzydłem…

756
Kiedy to już szał zakupów świątecznych ogarnął bez wyjątku każdego a nad zdenerwowaniem i stresem związanym z nadchodzącą Wigilią nie można zapanować, warto było przysiąść i posłuchać we wtorek (16 grudnia) kolęd i pastorałek w wykonaniu wyjątkowych tomaszowian – aniołów ze złamanymi skrzydłami.

Osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Polnej wspólnie ze swoimi opiekunami zorganizowali już po raz trzeci „Święta u Dobrych Aniołów”. W spotkaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne z zaprzyjaźnionych placówek oraz dzieci z Przedszkola „Tomaszek”, Szkoły Podstawowej „Tomek” i uczennice z IV klasy z Zespołu Szkół nr 4.

Spotkanie, wprowadzające gości w atmosferę świat bożonarodzeniowych, polegało na przeprowadzeniu dwóch konkursów. Podczas gdy na scenie kina „Włókniarz” odbywały się występy uczestników spotkania, to w restauracji „Literacka” prezentowano wcześniej przygotowane potrawy wigilijne. Tym razem na  "honorowe miejsca" na stołach zajmowały ryby/

W konkursie kolęd i pastorałek I miejsce zajęły Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) ze Skierniewic. Druga nagroda trafiła do Tomaszowa, na ręce podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS). Natomiast na trzecim miejscu uplasowały się warsztaty z Grójca.

Konkurs kulinarny rozstrzygany był w dwóch kategoriach. Najsmaczniejszy rybny przysmak według jury przygotował ŚDS z Tomaszowa. WTZ Grójec i ŚDS Biała Podlaska zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. W konkursie kulinarnym brano pod uwagę również „piękno świątecznej atmosfery” i pod takim hasłem kolejną nagrodę otrzymali podopieczni z warsztatów z Grójca. Drugą nagrodę otrzymały osoby niepełnosprawne z Końskich. Natomiast Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kutna, które pierwszy raz gościły w naszym mieście, wyjechały z niego z nagrodą, zajmując miejsce trzecie.

Na powyższych nagrodach nie zakończyło się spotkanie. Tym razem osoby niepełnosprawne przyznały wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób niosły im pomoc. Nagrody „Caspry” przyozdobią mieszkania dwóch instruktorek z WTZ z ul. Polnej. Aneta Adamczyk oraz Nina Gogól pomogły podopiecznej Monice i jej synkowi znaleźć mieszkanie i je wyremontować. 

„Przyjaciel osoby niepełnosprawnej” na to miano zasłużył sobie Krzysztof Berzyński, który pomógł sfinansować materiały na remont wyżej wymienionego mieszkania. Statuetkę taką w latach wcześniejszych otrzymali również: Roman Jagieliński oraz Maciej Kuroń.