Kosmiczne ferie z Tkaczem

675
W związku z 400. rocznicą użycia przez Galileusza lunety do oglądania nieba rok 2009 został ogłoszony przez ONZ Światowym Rokiem Astronomii. To super okazja, aby spojrzeć w niebo i pomyśleć czym jest kosmos i jakie jest w nim nasze miejsce. Dlatego Ośrodek Kultury „Tkacz” zaprasza na kosmiczne ferie zatytułowane „Odkryj swój wszechświat”.

Pierwszy tydzień zostanie poświęcony historii poznawania nieba, nazwom gwiazdozbiorów i znakom zodiaku zaś drugi zdobywaniu kosmosu. Dzieci będą malować gwiezdne mapy, konstruować rakietę, projektować stroje astronautów i ufoludków. Nauczą się tańczyć i śpiewać w stanie zerowej grawitacji. Zajęcia artystyczne będą się przeplatały z zajęciami poznawczymi i sportowymi na kręgielni i lodowisku. 
Całość uzupełnią dwie wycieczki do Warszawy.

Pierwsza 29 stycznia (czwartek) odbędzie się do jedynego w Polsce kina Cinema Park na trójwymiarową projekcję z niesamowitymi efektami specjalnymi pt. „Podróże kosmiczne”. Dzięki specjalnym polaryzującym okularom osiąga się efekt rzeczywistego pobytu w kosmosie a gwiazdy i planety są na wyciągnięcie ręki.
Koszt 30 zł.


Druga wycieczka 6 lutego (piątek) odbędzie się do planetarium i na wystawę „Astronomia i astronautyka” w Muzeum Techniki w Warszawie. Będzie można obejrzeć modele statków kosmicznych takich jak sputniki, kabina załogowa Apollo, lądownik księżycowy i prom kosmiczny Columbia oraz wysłuchać opowieści na temat najważniejszych programów kosmicznych, historii badań Księżyca i ciekawostek o stanie współczesnej wiedzy o Srebrnym Globie.
Koszt 25 zł

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Odbywają się codziennie w godzinach 10.00 – 14.00 w niebrowskiej „Tkaczówce”, ul. Niebrowska 14. Koszt zajęć 5 zł dziennie (w tym napoje i słodki poczęstunek).