Podsumowano 17. finał WOŚP

697
Blisko 300 wolontariuszy kwestowało na rzecz orkiestry Owsiaka w naszym powiecie. Do akcji dołączyły gminy: Lubochnia, Czerniewice, Ujazd, Żelechlinek, Rzeczyca i Będków. Miejski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowany przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz., czynnie działał w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Łącznie zebrano 81.043,97 zł. 

Wolontariusze do specjalnych puszek zebrali 70.591 zł i 7 groszy. W kweście brał udział Prezydent Miasta oraz Starosta. Puszka Rafała Zagozdona cieszyła się największym zainteresowaniem, dlatego kwota w niej zgromadzona była jedną z najwyższych zebranych przez wolontariuszy.

Podczas licytacji, którą prowadził dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Tomasz Zdonek, uzyskano kwotę 6860 zł. Licytowano m.in. fotele, zegar z pozłacaną tarczą, butelkę 5 litrowego wina przedniej marki, model transportera „Lufcik”, płaskorzeźby aniołów, piłkę z podpisami reprezentacji Polski w piłkę siatkową oraz fanty związane z WOŚP. Największą cenę uzyskała 2-złotowa moneta WOŚP z dziurką w środku. Zakupiono ją za kwotę 1200 zł.

W ubiegłym roku uzyskano na rzecz Fundacji 83.382,21 zł. Wówczas na terenie naszego powiatu działały czynnie dwa Sztaby: w Tomaszowie Mazowieckim i w Smardzewicach (zebrano tutaj około 20 tys.).

W całym kraju zebrano 32 679 758, 00 zł. Pieniądze przeznaczone będą na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci oraz prowadzenie funkcjonujących od kilku już lat programów medycznych i edukacyjnych.

Zdjecia z 17  Finału WOŚP znajdują się w naszej fotogalerii.