O andrutach i innych specjałach kulinarnych

733
„Zaczarować Ferie” pod takim tytułem trwają ferie w Miejskim Ośrodku Kultury. W zajęciach uczestniczą dzieci, które zrezygnowały z całodziennego wpatrywania się w monitor komputera czy ekran telewizora, które odstawiły nudę na wysoką półkę a wybrały rekreację, sport a przede wszystkim dobrą zabawę. W placówce kulturalnej przy ulicy Browarnej odbyły się już m.in. warsztaty iluzji, ceramiki czy taneczne. Wczoraj (3 lutego) dzieci poznawały tajniki kuchni.

Pod okiem pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku młodzi tomaszowianie przygotowywali andruty, kanapki tradycyjne, jeże (koreczki układane na połówce jabłka) oraz sałatkę owocową. O smakowitości przyrządzanych potraw mógł świadczyć fakt, że co niektóre „łakomczuchy” nie mogły doczekać się wspólnego biesiadowania i podkradały przysmaki.

Do końca ferii, pozostało już tylko kilka dni. Jednak dla miłośników scenicznych występów, Miejski Ośrodek Kultury przygotował jeszcze jedną niespodziankę. W czwartek (5 lutego) w sali kina Włókniarz rozpocznie się Mini Playback Show. Start o godzinie 9.30. Natomiast w piątek nastąpi podsumowanie konkursu.