Napad z bronią na sklep

740
3 strzały oddali napastnicy w kierunku sprzedawczyni sklepu spożywczego, znajdującego się na obrzeżach miasta. Do zdarzenia doszło wczoraj (4 lutego) kilka minut przed godziną 19.00. Wówczas do sklepu weszło dwóch mężczyzn ubranych w czapki z wyciętymi otworami na oczy. Zażądali o 48-letniej ekspedientki wydania utargu.

Napastnicy zabrali ze sklepu kasę fiskalną o wartości 3.500 zł, w której znajdowało się 2.000 zł oraz bilety autobusowe o wartości 200 zł.

Natychmiast po usłyszeniu zgłoszenia, do działania przystąpiły patrole oznakowane oraz funkcjonariusze operacyjni. Podczas przeszukiwania okolicznego terenu wylegitymowano podejrzanie zachowującego się mężczyznę. 18-latek posiadał przy sobie broń. Sprawcę przewieziono do komendy policji.

„Na podstawie wiedzy operacyjnej policjanci ustalili z kim podejrzany mógł dokonać napadu. Patrolując miasto mundurowi zauważyli jednego z wytypowanych mężczyzn, który mógł brać udział w napadzie i tym razem nos policyjny nie zawiódł, podczas przeszukania pojazdu, którym poruszał się 25 letni mieszkaniec naszego miasta, policjanci ujawnili część skradzionych ze sklepu rzeczy” – poinformowała rzeczniczka prasowa policji podkom. Katarzyna Dutkiewicz.

Sprawcy widnieli już w kronikach policyjnych za podobne przestępstwo. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara nawet do 15 lat pozbawiania wolności.