Piotr Tokarski laureatem prestiżowego konkursu

856
Laureatem konkursu, w kategorii zarządzania dużymi organizacjami gospodarczymi, został Piotr Tokarski, Dyrektor Generalny ds. Handlu Spółek Grupy Paradyż.

Organizatorem konkursu jest Klub Profesjonalnego Menedżera, działający przy łódzkim oddziale Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Ideą konkursu jest wyróżnienie skutecznych przedsiębiorców oraz promowanie najwyższych standardów działalności gospodarczej. W tym roku została rozstrzygnięta jubileuszowa X edycja konkursu. W roku 1999, gdy plebiscyt „Profesjonalny Menadżer Województwa Łódzkiego” organizowany był po raz pierwszy, laureatem tytułu został Andrzej Goździk, Dyrektor Generalny Spółek Grupy Paradyż. Tym bardziej cieszy fakt, że kolejny przedstawiciel najwyższej kadry zarządzającej Paradyża został laureatem tego konkursu.

Tytuł „Profesjonalnego Menadżera Województwa Łódzkiego”, przyznany Piotrowi Tokarskiemu, udowadnia jego wysokie kwalifikacje z zakresu zarządzania i zawodowe osiągnięcia, które zbudowały znakomitą pozycję rynkową i społeczna kierowanego przez niego przedsiębiorstwa.  

Piotr Tokarski jest najmłodszym laureatem tego konkursu w jego 10-letniej historii i jednocześnie pierwszym laureatem z ziemi opoczyńskiej.  Poprzez konsekwentne realizowanie swojej wizji aktywnie wpływa na dynamiczny rozwój firmy. Pracę w Grupie Paradyż rozpoczął w 1999 roku. Od 4 lat pełni funkcję Dyrektora Generalnego ds. Handlu. Jest odpowiedzialny za opracowanie strategii rozwoju i struktury sprzedaży krajowej i eksportowej, kształtowanie wizerunku przedsiębiorstwa na rynku oraz utrzymywanie dobrej marki produktów Grupy Paradyż. Piotr Tokarski nieustannie rozwija się i konsekwentnie dąży do poszerzania swoich kwalifikacji. Aktywnie uczestniczy również w licznych szkoleniach i konferencjach rozwijających jego umiejętności.  Jego zasługą jest dotychczasowy dynamiczny rozwój Spółek. Niejednokrotnie udowadniał, że potrafi bezbłędnie oceniać sytuację i podejmować trafne decyzje. Dzięki jego skutecznemu stylowi zarządzania Grupa Paradyż jest jednym z liderów w branży płytek ceramicznych. Przedsiębiorstwo stale rozwija się, umacnia i zwiększa zasięg swojej sieci dystrybucji. Dziś płytki z marką Paradyż można kupić już w niemal 40 krajach na całym świecie.

Tytuł „Profesjonalnego Menadżera Województwa Łódzkiego” jest niezwykle cennym wyróżnieniem. Konkurs cieszy się dużą renomą nie tylko w regionie łódzkim. Jest stawiany równorzędnie z podobnymi projektami o zasięgu ogólnopolskim. Laureatami poprzednich edycji byli znakomici przedstawiciele sfery biznesu i sektora publicznego. Wśród nich wymienić można Wojewodę Łódzkiego  Jolantę Chełmińską czy Marszałka Województwa Łódzkiego Włodzimierza Fisiaka.