Dzieciaki poznają znaki

769
„Jeździmy na rowerach, przestrzegamy prawa, żeby się zatrzymać przed pojazdem, żeby nie było wypadków. A jak się chce skręcić, to trzeba się zatrzymać i sprawdzić czy nic nie jedzie” – takie informacje zapamiętał Igor, uczestnik spotkania z policjantem w miasteczku ruchu drogowego. Wczoraj (15 kwietnia) razem z kolegami i koleżankami z przedszkola w Białobrzegach brał udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach. 

O znaczeniu akcji „Przedszkolaki znają znaki” powiedział prowadzący zajęcia, asp. sztabowy Marek Orzelski: „Celem jest popularyzowanie roweru, jako środka lokomocji, zapoznawanie dzieci od najmłodszych lat z przepisami dotyczącymi jazdy rowerem, aby w przyszłości znajomość procentowała na drogach, aby zminimalizować ilość wypadków drogowych, w których udział biorą najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego”.

Zajęcia prowadzone będą dwa razy w tygodniu (środę i czwartek) na terenie stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego, które znajduje się przy Przedszkolu nr 7 w Tomaszowie Maz. (ul. Jałowcowa). Na czerwiec zaplanowany jest finał akcji, podczas którego reprezentanci wszystkich przedszkoli zademonstrują jazdę rowerem oraz wykażą się wiedzą z przepisów ruchu drogowego.