Minął tydzień w epoce prehistorycznej

658
Na początku znaleźliśmy się w epoce dinozaurów. Mali uczestnicy mieli okazję stworzyć malowniczą scenerię parku jurajskiego, a w nim zminiaturyzowane modele prastarych gadów różnorodnej maści. Wystarczy trochę surowców wtórnych i kolorowy, egzotyczny zwierzyniec gotowy. Nie mogło również zabraknąć nauki piosenek o tym jak to dawno, dawno temu bywało. Do kompletu pasował taniec małego dinozaura, który przy dźwiękach pogodnej muzyki przyswajany był ochoczo. Aby złapać dystans do fascynujących ciekawostek prehistorycznych organizowaliśmy wyprawy do jak najbardziej współczesnych miejsc takich jak: kręgielnia, ścianka wspinaczkowa czy basen. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch.
 
Piątkowa wycieczka do Dinoparku w Kołacinku zwieńczyła tydzień poszukiwaczy przygód w parku jurajskim.
 
Za to od poniedziałku, w drugim tygodniu buszujemy już w epoce bliższej naszym czasom. Teraz poznajemy epokę kamienną, a w niej człowieka pierwotnego. Wykonywaliśmy już prehistoryczną biżuterię z pomysłowej masy plastycznej. Czeka nas jeszcze malowanie jaskini, która znajduje się w „Tkaczówce”. Będziemy przygotowywać również prehistoryczną broń, stroje i proste instrumenty muzyczne.
 
W piątek 10 lipca wybieramy się do Krzemionek Opatowskich! Będziemy tam zwiedzać kopalnię krzemienia, spacerować podziemnymi chodnikami oraz obejrzymy "Ciężkie życie w neolicie”, czyli zrekonstruowaną wioskę sprzed kilku tysięcy lat.
 
Na wycieczkę mogą zapisać się również dzieci, które nie uczestniczą w zajęciach!
 
Więcej informacji pod nr tel. 725-05-11 i 724-51-92.
 
Zapraszamy serdecznie!