XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

676


83.545,86 zł 

stan na dzień 11.01.2010 r. (może jeszcze ulec zmianie)

To kwota, jaką zebraliśmy podczas XVIII FINAŁU WOŚP
 w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach

 (dla porównania w roku ubiegłym: 81 043,97 zł)


Podczas kwesty, do specjalnie przygotowanych puszek, 339 wolontariuszy zebrało łącznie: 75.058,91 zł (w roku ubiegłym: 70.591,07 zł)Dodatkowo wsparły nas:

 • Skansen Rzeki Pilicy – organizując przejażdżki czołgiem T-34 oraz udostępniając swoje wystawy za dobrowolny datek do puszki – kwotą 488 zł i 66 gr
 • Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego – z zorganizowanej dzień wcześniej wieczornicy – kwotą 1148 zł i 61 gr
 • Dzielnicowy Ośrodek Kultury – sprzedając własne wyroby artystyczne za kwotę 1030 zł i 32 gr
 • Biblioteka Miejska – 1013 zł i 40 gr za organizację kiermaszu książek
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji – od uczestników ślizgawek – 864 zł i 38 gr
 • Miejski Ośrodek Kultury – sprzedając wyroby artystyczne – kwotą 293 zł i 49 gr
 • Klub Sportowy „Amber” – sekcja „Morsów” – kwotą 120 zł i 73 gr
 • Szkoły: I Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum Nr 7, Zespół Szkół Gimnazjalnych, Szkoła Podstawowa Nr 1 – łącznie kwotą (2207,70 zł) oraz Zespół Szkół Gimnazjalnych w Niewiadowie – kwotą 1913 zł i 46 gr

Ponadto wolontariusze ze szkół: I, II, III i IV LO, ZSP Nr 1, 2, 3 i 6, Zespołu Szkół w Lubochni, Niewiadowie, Żelechlinku i Będkowie, Gimnazjum Nr 1, 2, 3, 6 i 7, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz z: Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Młodzieżowego Domu Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Muzeum, Grupy SIM PCK, która dodatkowo zabezpieczała medycznie całość Finału, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ogniska TKKF "Roland", które rozpoczęło granie WOŚP I Turniejem Tenisa Stołowego o puchar „Dyrygenta” XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim. Największą grupę wolontariuszy, bo 75-osobową, stanowili harcerze z dziewięciu drużyn (1, 2, 9, 11, 12, 15, 21, 23 i 33) tomaszowskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, którzy jednocześnie stanowili grupę "bankierów WOŚP" liczącą zebrane do puszek pieniądze. Tym razem bez pomocy żadnego banku, dołożyli tak wszelkich starań aby szybko, szczegółowo i dokładnie przeliczyć pieniądze zebrane na ulicach.
 
Łącznie do studia TVP w Warszawie, jeszcze w niedzielę, przedstawiciele Sztabu, harcerze, ratownicy PCK, tomaszowski niedźwiedź i p. Tomasz Mazurek wraz z cudownym tortem w kształcie dowodu osobistego (jest to przecież Finał pełnoletności Fundacji), zawieźli kwotę 82.803 zł i 46 groszy.
 
Nie jest to jednak ostateczny wynik. Już po niedzielnym podsumowaniu zebranych pieniędzy do Sztabu wpłynęła kwota 742 zł i 40 gr, a pewnie jeszcze to nie koniec. Ostateczne rozliczenie zostanie złożone do Fundacji najpóźniej do końca stycznia. Wtedy też będzie znana dokładna i ostateczna kwota jaką nasz Sztab w Państwa imieniu przekaże Fundacji WOŚP na rzecz pomocy dzieciom chorym onkologicznie i zakup sprzętu wysokospecjalistycznego dla klinik onkologicznych. Szczegółowe sprawozdanie zawierające listę wolontariuszy wraz z kwotami przez nich zebranymi, listę jednostek współuczestniczących w kweście oraz wyniki licytacji wspieranych przez Sztab, zostanie opublikowane na stronie www.wosp.tomaszow.pl
 
Już chociażby obecna kwota – 83 i pół tysiąca złotych – jest to ogromna ilość pieniędzy, za którą w imieniu własnym, Sztabu Miejskiego i całej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gorąco i szczerze Państwu dziękuję.
 
Finał nie mógł by się odbyć, gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli. Kieruję podziękowania do instytucji, na które jak co roku mogliśmy liczyć:
 
 • Młodzieżowy Dom Kultury (p. Tomasz Zdonek),
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 (p. Mirosław Fajfer),
 • Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego (dh phm. Kamil Borkowski),
 • Bar „Wodnik” (p. Tomasz Ołownia),
 • Centrum Cateringowe – "Tomax",
 • Pizzeria „Da Grasso”,
 • Studio Reklamy „Multi-Graf“ (p. Waldemar Gałek”)
 • SłupyOgłoszeniowe.pl",
 • Miejski Zakład Komunikacyjny (p. Jarosław Jopek),
 • Firma Ochroniarska „Transfer” (p. Zbigniew Skrobek),
 • Straż Miejska (p. Piotr Remisz),
 • Komenda Powiatowa Policji

Szczególne podziękowania kierujemy do władz samorządowych Miasta i Powiatu na czele z Prezydentem Miasta – p. Rafałem Zagozdonem i Starostą – p. Piotrem Kalankiewiczem, którzy osobiście brali udział w kwestowaniu. Należy przy tym dodać, że puszka Prezydenta Miasta, podobnie jak w roku ubiegłym, zawierała jedną z najwyższych kwot (1497 zł i 68 gr) zebranych przez wolontariuszy.
 
Dzięki wsparciu Urzędu Miasta wszyscy zebrani w hali sportowej ZSP Nr 3 mogli bawić się razem z zespołem Sztywny Pal Azji. Starostwo Powiatowe natomiast przygotowało piękne iluminacje świetlne, które o godz. 20, podobnie jak w całej Polsce, zaprezentowane zostały w formie "Światełka do nieba".
każdy z 300 wolontariuszy oraz organizatorzy nagrodzeni zostali za swoją służbę kubkiem ze specjalnie przygotowanym na tę okoliczność nadrukiem
 
Dziękuję ofiarodawcom fantów na licytację:

 • Zakład Tapicerski "Elma" (4 fotele) – łącznie zlicytowane za 650,- zł
 • Zakład Jubilerski "Buda" (srebrne serduszko XVIII Finału WOŚP ze szlachetnymi kamieniami wraz z certyfikatem) – zlicytowane za 400,- zł
 • Cukiernia „Mazurek” (tort w kształcie dowodu osobistego) – za 130,- zł
 • Piekarnia „Dora” (2 chleby w kształcie serca WOŚP) – łącznie za 140,- zł
 • Foto Studio S. Mkowski (kalendarz an 2010 rok) – za 20,- zł
 • p. Rafał Zagozdon, p. Piotr Kagankiewicz, p. Grzegorz Haraśny, p. Bogdan Smolarek, p. Kazimierz Borkowski, p. Magdalena Nowakowska, p. Joanna Łysakowska oraz Wydział Informacji Turystycznej i Promocji Starostwa Powiatowego i Wydział Rozwoju, Strategii i Promocji Urzędu Miasta

Gorąco również dziękuję osobom, które wylicytowały wspomniane fanty. Największą cenę uzyskał kubek WOŚP, który nabył p. Paweł Milewicz za kwotę 450,- zł. Następnie srebrne serce wykonane przez p. Witolda Budę, które nabyła anonimowa osoba za kwotę 400,- zł oraz 2,- złotowa moneta ze znakiem WOŚP, oznaczona numerem 1 i oprawiona w sposób okolicznościowy, którą wylicytował p. Tomasz Mazurek za kwotę 299,- zł.
 
Łącznie z licytacji, którą bardzo sprawnie prowadził dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury – p. Tomasz Zdonek, uzyskaliśmy kwotę 5471 zł (w roku ubiegłym 6860 zł).
 
Dziękuje służbom porządkowym: Policji, Firmie „Transfer” i Straży Miejskiej, pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w szczególny sposób wolontariuszom Stowarzyszenia "Arka Noego".
 
Mam nadzieję, że tak jak w tym roku i w latach poprzednich, również 9 stycznia 2011 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Tomaszowie Maz. jeszcze głośniej i jeszcze ładniej i że wszyscy spotkamy się kolejnym 19 Finale.
 
Jeszcze raz – gorące podziękowania dla wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób wsparły nasze tegoroczne działania. A gdyby ktoś już teraz chciał zadeklarować swoją pomoc lub miał jakiś świetny pomysł do realizacji w przyszłorocznym tomaszowskim Finale zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.wosp.tomaszow.pl, Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. PCK 2/4 tel. 7346165 lub bezpośrednio do mnie: tel. 601339789.
 
Szef Sztabu Miejskiego 18 Finału WOŚP – Bogdan Smolarek, a na co dzień dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz.