Prace plastyczne uczniów ZSP nr. 6

643
W czwartek, 19 kwietnia 2012 roku, w holu nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Św. Antoniego 41, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, na którą składają się prace stworzone przez uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego. Liceum powstało dwa lata temu, (wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 przy ulicy Strefowej 3), po to, by młodzież z naszego powiatu (ale nie tylko) mogła rozwijać swoje zdolności artystyczne w zakresie rysunku, malarstwa, grafiki  i kompozycji pod okiem profesjonalistów. Komisarzami tej wystawy są właśnie znakomici nauczyciele przedmiotów artystycznych, pod których kierunkiem na co dzień pracuje młodzież. Są to:  Krystyna Urbanowicz-Dudek – wykładowca ASP w Łodzi, nauczyciel podstaw kompozycji  i reklamy wizualnej, Anna Maria Jurewicz – uczy rysunku i malarstwa, profesor ASP, Zbigniew Dudek – rzeźba i Iwona Karoń – nauczyciel w pracowni dekorowania wnętrz. Przez dwa lata istnienia Liceum uczniowie poczynili duże postępy, co można zobaczyć w przedstawionych w Starostwie pracach.
Wystawa mogła powstać w tym miejscu dzięki przychylności starosty Powiatu Tomaszowskiego, Piotra Kagankiewicza, a dużym wsparciem służył sekretarz powiatu – Jerzy Kowalczyk, na którego ręce podziękowania złożyła Magdalena Fałek – dyrektor ZSP nr 6.
Wielu interesantów załatwiających swoje sprawy w Urzędzie, już przy wejściu ma możliwość obcować ze sztuką. To już druga z kolei wystawa powstała w tym miejscu. Organizatorem poprzedniej był Antoni Malewski, a mogliśmy oglądać fotografie wykonane przez znakomitego fotografika, znanego na całym świecie, Marka Karewicza.