„Dobre Stypendia 2012” – konkurs

616
Konkurs na najlepsze programy stypendialne "Dobre Stypendia 2012"
 
Firmy w Polsce coraz częściej prowadzą atrakcyjne programy stypendialne lub stażowo-stypendialne. Bywa, że programy te umożliwiają przedsiębiorstwom pozyskanie cennego kapitału intelektualnego. Również wiele samorządów i organizacji pozarządowych, chcąc wesprzeć lokalną społeczność, realizuje programy stypendialne. Uczelnie wyższe coraz liczniej dostrzegają w programach stypendialnych szansę na przyciągnięcie najzdolniejszych studentów.
 
Organizowany w tym roku po raz trzeci Konkurs "Dobre Stypendia" ma na celu wyróżnienie najlepiej prowadzonych programów stypendialnych i docenienie ich znaczenia w ułatwianiu dostępu do kształcenia i rozwoju oraz promocję idei stypendiów.
 
W pierwszych dwóch edycjach Konkursu tytuł „Dobre Stypendium” otrzymały między innymi program stypendialny "Młodzi w Łodzi" Urzędu Miasta Łodzi, program dla młodych skoczków narciarskich "Lotos Cup-Szukamy Następców Mistrza", program stypendialny "Talenty 3D" Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu, Program Stypendiów Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Program Gminy Nysa "Tylko w Nysie za darmo studiujesz, za darmo mieszkasz", program Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Biłgorajskiego Funduszu Lokalnego, czy Stowarzyszenia na Rzecz Środowiska Wiejskiego.
 
W Konkursie "Dobre Stypendia" mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia, uczelnie wyższe, samorządy, firmy oraz fundacje utworzone przez firmy, które realizują programy stypendialne lub współpracują przy realizacji programów stypendialnych.
 
Organizatorem Konkursu "Dobre Stypendia 2012" jest Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.
 
Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym nastąpi podczas organizowanej cyklicznie przez Fundację Dobra Sieć i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności konferencji o tematyce stypendialnej, która odbędzie się w Warszawie
w listopadzie 2012 r.
 
Więcej szczegółów na temat Konkursu znajduje się stronie www.mojestypendium.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 września 2012 r.