Ale! Teatr zaprasza na spektakl

644

"Harold i Matyld" to poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. Prosta z założenia historia pokazuje nam (nie po raz pierwszy) jak różne może być podejście do życia i śmierci u dwóch osób w różnym wieku. Dziewiętnastoletni Harold, leczący swą depresję u psychoanalityka (Tadeusz Chudecki), posiada dość nietypową pasję… lubi uczestniczyć w ceremoniach pogrzebowych. W trakcie jednej z takich uroczystości, poznaje cudowną, pełną życia starszą damę o imieniu Matylda, która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia.

 

Od tego momentu wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zacznie nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę (Magdalena Wójcik / Agnieszka Sienkiewicz) wybranymi przez jego matkę (Grażyna Wolszczak / Dorota Chotecka).

 

W efekcie końcowym prosi o rękę starszą od Niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać Go będzie jednak zaskakująca niespodzianka…

 

Fenomenalna komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy.

 

Premiera spektaklu jest połączona z promocją najnowszej książki Krystyny Sienkiewicz "Cacko" wydaną przez naszego partnera Prószyński i S-ka.

 

Krystyna Sienkiewicz "Cacko"

 

To nie jest biografia. Nie ma tu dat, nie ma chronologii, nie ma ku pamięci. To zaproszenie do świata lirycznej komediantki Krystyny Sienkiewicz. Ta książka jest podróżą po życiowych drogach i bezdrożach pamięci, po pięknej krainie zdobionej wyjątkowym gustem i talentem. To również manifest urody życia, umiejętności cieszenia się z rzeczy małych i dużych, radzenia sobie w każdych okolicznościach. A wszystko podane w sposób, w jaki Krystyna Sienkiewicz patrzy na świat i ludzi – dowcipnie, inteligentnie, czasem komicznie, innym razem tragikomicznie, a kiedy trzeba melancholijnie i lirycznie.

 

Data wydania: 05.03.2013
Prószyński i S-ka www.proszynski.pl

 

Książkę będzie można nabyć zarówno w księgarniach na terenie całego kraju jak i po spektaklu "Harold i Matylda".


 

Bilety na spektakl w cenie 70 zł do nabycia w kasie MDK (Rawa Mazowiecka, ul. Krakowska 6c), tel.: 46 815 47 13.

https://www.facebook.com/events/237901753026335