Uwaga! Prosimy zrobić miejsce dla sztuki!

730
Jak sztuka wpływa na biznes?
Wzornictwo „made in Poland” cieszy się coraz większym uznaniem w kraju i na świecie, stając się synonimem najwyższej jakości. Konferencja „Czym jest dobry design” to spotkanie producentów
z czołowymi projektantami wzornictwa przemysłowego i architektami wnętrz. Wydarzenie to, stanie się punktem wyjścia do dyskusji, czym tak naprawdę jest dobre wzornictwo. Organizatorom konferencji zależy również na ukazaniu najlepszych praktyk, promocji polskiego wzornictwa oraz zachęceniu do inwestycji w dobry design. Partnerem wydarzenia została m.in. Grupa Paradyż, która doskonale rozumie, jak ważna jest współpraca z kreatywnymi twórcami w procesie wdrażania nowych produktów, jak i kształtowania wizerunku firmy.

Sztuka otwartego myślenia

Grupa Paradyż od lat inwestuje w polski design oraz promuje ideę współpracy biznesu z branżą kreatywną, stając się ekspertem w tej dziedzinie. Firma angażuje się również w różnego rodzaju inicjatywy społeczno-kulturalne, które animują i promują polską sztukę. Jako wieloletni Mecenas Główny międzynarodowego Łódź Design Festival – najważniejszego w Polsce wydarzenia związanego z projektowaniem – Grupa Paradyż prezentuje dobre praktyki współpracy z najlepszymi młodymi twórcami, którzy wnoszą do branży wyposażenia wnętrz świeżość i oryginalność. Widoczne jest to zwłaszcza w działaniach komunikacyjnych firmy, prezentujących nowe kolekcje z marki premium My Way Paradyż Group. Od 2011 roku firma realizuje kampanie reklamowe z udziałem osób zawodowo zajmujących się projektowaniem. Dwa lata temu do współpracy przy kampanii zaproszeni zostali projektanci i architekci, którzy na co dzień pracują z produktami firmy. W tym roku zaproszono do projektu laureatów i uczestników konkursu „make me!”, organizowanego w ramach Łódź Design Festival – Magdalenę Waś, Jana Lutyka oraz Nikodema Szpunara. Zaprojektowane przez nich obiekty, zostały zaaranżowane we wnętrzach wyłożonych płytkami ceramicznymi, co w obu przypadkach spotęgowało piękno i charakter prezentowanych produktów, które idealnie się uzupełniały.

Forum Dobrego Designu
Podczas I Forum Dobrego Designu, Grupa Paradyż weźmie udział w panelu dyskusyjnym, dotyczącym najlepszego polskiego wzornictwa oraz jego potencjału z perspektywy biznesu.
O przykładach dobrych praktyk, ciekawych rozwiązaniach oraz ich efektach – zarówno biznesowych, jak i czysto jakościowych w kontekście produktu finalnego, opowiedzą przedstawiciele firmy.

Warto dodać, że Grupa Paradyż była również mecenasem Konferencji BiznesUp!, która odbyła się
w ramach tegorocznego Łódź Design Festival. W trakcie spotkania jego uczestnicy mieli możliwość poznać najlepszych specjalistów w dziedzinie projektowania oraz modelowe przykłady współpracy pomiędzy biznesem a designem.