Bilardziści z UKS 13 JOKER awansowali do EKSTRA KLASY 2014!

666
 Joker w barażach nie przegrał żadnego meczu, tylko trzy zremisował. Wyniki:
z Amnezją Kalisz  2:2
z Hadesem Poznań 2:2
z SKB Oława 2:2.
z Break Kraków 3:1
z Karambol Chorzów 3:1
z Maximus Bydgoszcz 3:1
z  Arkadia Tczew 3:1
z  Alli One Mikołów 3:1
i na końcu z Frame Łódź 4:0.

W ostateczności awans tomaszowianom zapewnił tylko 1 pkt. przewagi w klasyfikacji końcowej nad Hadesem Poznań.  Awans wywalczył także zespół Amnezji Kalisz.   W drodze do Ekstra Klasy  zawodnicy z tomaszowskiego Jokera: Damian Dula, Adrian Dela, Mikołaj Ząbecki i Kacper Storczyk  pokonali zespoły w swojej grupie zespoły z Warszawy, Radomia, Piaseczna, i Kielc. Ulegli  a w rewanżu  zremisowali tylko z FRAME Łódź. Tylko raz przegrali 1:3 ale potem wygrali w rewanżu z Hulakula Warszawa 3:1.  W ramach II PLB rozegrano ogółem  blisko 500 ligowych meczy. W każdym meczu grały 4 osobowe drużyny a zawodnicy rywalizowali do 10 zwycięstw  w odmiany 8-bil, 9-bil, 10-bil, z prawem do rewanżu.  Dało to rekordową liczbę ponad 7 tysięcy pojedynków w ciągu jednego sezonu.

  Bilard Team Tomaszów Maz. jest aktualnie najmłodszą drużyną w I Polskiej Lidze Bilardowej i drugą w historii, która zagra w lidze tylko wychowankami klubowymi.  Średnia wieku zawodników z JOKERA  to 18 lat (17-20 lat)  i wszyscy rozpoczynali swoją przygodę sportową jako uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim  pod okiem trenera Dariusza Kobackiego.  Trenują kilka razy w tygodniu, nieprzerwanie od 6-8 lat, dążąc do celu jakim jest: Mistrzostwo.  Ich sukces to nie przypadek.   Wszyscy byli wcześniej, mistrzami krajowych rozgrywek UKS oraz medalistami Mistrzostw Polski juniorów a  Mikołaj Ząbecki jest medalistą Mistrzostw Europy juniorów 2012 zarówno w grach indywidualnych jak i drużynowych. Trener Dariusz Kobacki w latach 2007-2013 był  selekcjonerem kadry narodowej a jego kadra  zdobyła:  7 złotych medali , 17 srebrnych oraz  33 brązowe krążki.   

  W 2014 r. zagramy w gronie 9 najlepszych drużyn w kraju i zastąpimy spadające zespoły:  www.Idoslubu Kielce oraz Przyprawy Świata Gdynia.   W Ekstra Klasie grać będziemy z  zespołami z Warszawy, Sokółki, Kielc, Wrocławia i Tarnowa oraz z zespołem DUET  Lipiński Dachy Tomaszów Maz.