Kim jest autor

857
Andrzej Voigt, Polak, Kaszuba – jeden z najbliższych współpracowników Ministra Janusza Lewandowskiego u progu polskiej prywatyzacji, później jeden z najważniejszych ludzi Prezydenta Lecha Wałęsy od gospodarki po 1995 roku.

Ekspert polityczny i ekonomiczny, posługujący się biegle kilkoma językami obcymi, w 1992 roku w wieku 25 lat  zaczął kierować Państwową Agencją ds. Inwestycji Zagranicznych, pracował dla 6 ( szęściu ) Premierów RP. Geniusz czy użyteczny pracoholik drugiej linii najważniejszych zmian w Polsce  ?
Kim jest i był dla Polski i najbliższych ? Indiana Jones polskiej polityki ?

Jego kariera rozwija się w amerykańskim stylu, ale w pewnym momencie ktoś próbował podciąć mu skrzydła i to bardzo brutalnie. Stracił wtedy wszystko, by po latach odbić się od kolejnego dna, które zafundowało mu tym razem polski wymiar sprawiedliwości III RP.

"Abecadło według Andrzeja Voigta" to opowieść o Polsce z perspektywy czterdziestolatka, urodzonego w roku Millenium,
1966 roku. W książce odnajdziemy prywatne opinie na temat osób powszechnie znanych, z którymi autor współpracował, wchodził, niekiedy, w ostre konflikty, ponieważ mimo swojego młodego wieku, miał swoje zdanie na wiele poważnych spraw, dotyczących Polski. Wałęsa, Tusk, Borusewicz, Płążyński, Komorowski, Kwaśniewski, Lech i Jarosław Kaczyńscy, Franz Beckenbauer, Kazimierz Górski, Bob Dole, Viktor Orban, Izrael, Chiny czy Koran, pokolenie JP II… Nazwisk i haseł jest bardzo dużo. Wystarczyłoby na obdzielenie pracą i kontrowersjami wokół tej osoby  tuzina i więcej ludzi. Ale to ciągle w duszy – konserwatywny Liberał z Gdańska.

W swojej strukturze książka nawiązuje do znakomitego   "Abecadła Kisiela". Charakterystyczną jednak dla Stefana Kisielewskiego złośliwość i dystans, zastępują tutaj entuzjazm, żarliwość i niekonwencjonalne podejście do wielu kluczowych pytań, które każdego dnia zadaje sobie większość z nas…

W konsekwencji tragicznego zrządzenia losu powstała bardzo dynamiczna, autorska książka o dużym ładunku emocjonalnym, której mocną stroną jest narracja – żywa, nieschematyczna, czasami bardzo przewrotna… Jak los. Książka o nas Polakach ale pozytywnie, bez retuszu i falszywej skromności.

Trzy pierwsze osoby, które napiszą do nas otrzymają rekomendowaną książkę.