Metal Mind Productions poleca najnowsze wydanie zespołu KAT

535
Żeby przybliżyć nieco specyfikę tę wyjątkowej płyty ujawniamy utwór „Dark Hole – The Habitat of Gods”  pochodzący pierwotnie z płyty Mind Cannibals – wykonanie zespół KAT, na wokalu Maciej Lipina oraz instrumentaliści z orkiestr symfonicznych Polski i Europy. Nad produkcją płyty czuwał Piotr Witkowski który ma na swoim koncie  współpracę ze znakomitymi muzykami, między innymi z amerykańskim kompozytorem Elliotem Goldenthalem – twórcą muzyki filmów: „Obcy 3”, „Wywiad z Wampirem” czy ‘Frida” oraz Jonny Greenwood’em (Radiohead) i Krzysztofem Pendereckim.
Utworu można posłuchać w TYM miejscu – jest klimatycznie, energetycznie, inaczej niż do tej pory. Jesteśmy przekonaniu, że fanom legendarnej formacji płyta przypadnie do gustu, niewykluczone jednak, że szeregi sympatyków zespołu zasilą kolejne rzesze odbiorców, właśnie dzięki tej płycie!
KAT „Acoustic – 8 Filmów”
Premiera: 10.02.2014

 
Lista utworów:

1.     Głos z ciemności
2.     Marzenie jednak spełnione
3.     Delirium Tremens
4.     Dark Hole – The Habitat of Gods
5.     Czas Zemsty
6.     Czas Pokoju
7.     Łza Dla Cieniów Minionych
8.     Sen Którego Nie Było
9.     Niewinność
10.   Trzeba Zasnąć
11.   Czy Wygrałeś
12.   I’Ve Been Waiting

Do tej pory w tajemnicy utrzymywane było nazwisko muzyka, który zaśpiewał na płycie KAT „Acoustic – 8 Filmów”. W internecie zawrzało od domysłów, część fanów słusznie sugerowała wokalistę, który na co dzień śpiewa w formacji Ścigani – Macieja Lipinę. Ciekawa barwa głosu Maćka,  jego znakomite zdolności wokalne i charyzma – doskonale wpasowały się w format płyty, przyjęty przez gitarzystę Piotra Luczyka – pomysłodawcę tego albumu: „Skąd pomysł nagrania utworów KAT w wersji akustycznej? Bo to są dobre utwory –mówi Luczyk –  początkowo chciałem ograniczyć się jedynie do wersji akustycznej, jednakże w trakcie pracy zmieniłem aranżacje i dopisałem dużo nowej muzyki. Słuchając tych kawałków zawsze widziałem pewne obrazy – teraz je pokazałem. Jest to album świadomy, spokojny i inny od zwykłych wersji unplugged. Dojrzewałem do niego długo, aż w końcu jest”.

Maciej Lipina znany z formacji Ścigani doskonale poradził sobie z wykonaniem utworów KAT, chociaż nie jest to łatwa sprawa, poza tym dodał im świeżości. Zapytany o udział w nagraniach albumu „Acoustic – 8 Filmów” odpowiada: „Dotąd nie znałem muzyki zespołu KAT, ale szybko okazało się, że z Piotrem świetnie się rozumiemy. Po nagraniu całej płyty stałem się fanem tych pieśni”. Jak brzmi legendarny KAT z udziałem Macieja Lipiny, przekonamy się już 10 lutego, bowiem wtedy album trafi na półki sklepowe – bądźcie czujni!

Zespół KAT w tej chwili tworzą:
Piotr Luczyk (gitara),
Adam „Harris” Jasiński (bas),
Mariusz Prętkiewicz (perkusja)
Henry Beck (wokal)
Gościnnie na płycie „Acoustic– 8 Filmów” – Maciej Lipina (wokal)
 
KAT w sieci:  www.kat.com.pl