Profil PUE ZUS dla każdego – istotne informacje, do których możemy mieć dostęp

570
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na bezpłatne szkolenie wszystkich zainteresowanych korzystaniem z Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE). PUE to zestaw nowoczesnych narzędzi i usług elektronicznych dedykowanych wszystkim klientom ZUS: ubezpieczonym, płatnikom składek oraz świadczeniobiorcom. Dzięki tej formie kontaktu z ZUS można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi przez Internet, czyli bez wychodzenia z domu i konieczności wizyty w placówkach ZUS.
W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest Platforma Usług Elektronicznych i jakie możliwości daje swoim użytkownikom. Dowiedzą się m.in.: jak zalogować się do PUE, jak można sprawdzić na Platformie informacje o składkach zewidencjonowanych na koncie ubezpieczonego, jak korzystać z kalkulatora emerytalnego, zarezerwować wizytę w ZUS czy obsługiwać e-Płatnika.
      Ponadto uczestnicy szkolenia będą mogli założyć i potwierdzić swój indywidualny profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Do założenia konta na PUE potrzebny jest tylko dowód osobisty oraz prywatny adres e-mail.
Szkolenie odbędzie się w czwartek, 20 lutego 2014 r., o godzinie 10:00, w siedzibie tomaszowskiego Oddziału ZUS, ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42, budynek A, III piętro, sala konferencyjna.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby zainteresowane prosimy o telefoniczne dokonywanie zgłoszeń pod numerem telefonu: (44) 726 36 00 wew. 518, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 15:00.
Zapraszamy.

/rz. p./