Inspekcja żołnierzy ukraińskich w ramach Dokumentu Wiedeńskiego

563
Pełniący obowiązki Dowódcy 25.BKPow. pułkownik Adam Grela po przywitaniu delegacji ukraińskiej przedstawił prezentację na temat brygady, jak również sprzętu oraz uzbrojenia, w które wyposażeni są kawalerzyści.

    Żołnierze ukraińscy zapoznali się z obiektami szkoleniowymi takimi jak symulator pola walki ŚNIEŻNIK, gdzie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Ponadto, na terenie strzelnicy w Tomaszowie Mazowieckim żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej zaprezentowali gościom uzbrojenie znajdujące się na wyposażeniu plutonu szturmowego.

    Następnym etapem inspekcji było lotnisko w Nowym Glinniku. Goście zapoznali się tam ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostek lotniczych:
7 dywizjonu lotniczego oraz Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej. Uzbrojenie to zostało zaprezentowane w formie statycznej, jak również w ramach pokazu dynamicznego, przewidującego działanie taktycznej grupy bojowej (połączonego komponentu lądowego i lotniczego) na obiekt przeciwnika.

    Nieodłącznym elementem pokazu było przedstawienie możliwości doskonalenia pilotażu przez personel latający na symulatorze śmigłowca W3W KLAUDIA.

    Na zakończenie inspekcji płk Grela wręczył przedstawicielowi komisji ryngraf 25.BKPow.

Dokument Wiedeński jest dokumentem stanowiącym o środkach budowania zaufania i bezpieczeństwa w Europie w ramach, którego przekazywane są informacje dotyczące konwencjonalnych sił zbrojnych, organizacji, uzbrojenia oraz planowania obronnego.

Autor tekst: por. Tomasz Pierzak
Autor zdjęć: por. Tomasz Pierzak, st. chor. Sebastian Rżanek

Oficer Prasowy 25BKPow.

wz. por. Tomasz Pierzak