Kronika policyjna

293

Jak ustalili funkcjonariusze, około godziny 22:00, lokator pokłócił się ze swoimi rówieśnikami. Doszło pomiędzy nimi do awantury i szarpaniny. Chwilę później wszyscy wyszli na zewnątrz. Kiedy 22-latka nie było w mieszkaniu, jeden z jego kolegów podrzucił na wycieraczkę podpaloną gazetę. Zadzwonił do gospodarza, z informacją, że palą mu się drzwi. Mężczyzna szybko przybiegł do swojego domu i wspólnie z sąsiadami ugasił ogień. Uszkodzenia oszacował na 1600 złotych. Policjanci ,którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wykonali oględziny, przesłuchali sąsiadów oraz zebrali ślady kryminalistyczne. Już kilka godzin później 21-letni podejrzany usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia życia i zdrowia co najmniej 9 osób. W tym czasie w kamienicy przebywało łącznie 27 osób.  Dzięki szybkiej interwencji i pomocy sąsiadów nie zachodziła konieczność ewakuacji. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Był już w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

Tomaszów Mazowiecki – napadli na przechodnia. 16 marca 2014 roku o godzinie 21:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał telefoniczną informację, iż w rejonie skrzyżowania Nowowiejska i Nadrzeczna dwóch sprawców pobiło  i ukradło telefon komórkowy 41-letniemu pokrzywdzonemu.  Policjanci natychmiast sprawdzili okolice miejsca zdarzenia. Zauważyli mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi.. Okazali się nimi : 20 letni mieszkaniec gminy Rokiciny i 28-letni mieszkaniec Koluszek. Napastnicy zostali rozpoznani przez ofiarę.  Obaj byli pijani. Badanie wykazało w ich organizmach po ponad promil alkoholu. Przy młodszym  policjanci znaleźli skradziony  telefon komórkowy wartości 200 złotych. Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Byli w przeszłości notowani za łamanie prawa.

16 marca o godzinie 18:25, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Św. Antoniego i prof. T. Seweryna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca daewoo tico 74-letnia kobieta, potrąciła przekraczającą w rejonie przejścia dla pieszych 81-letnią mieszkanką Tomaszowa. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do tomaszowskiego szpitala. Obie panie były trzeźwe. Osoby które widziały wspomniane zdarzenie drogowe proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie asp. sztab. T. Tataradzińskim tel 0 44 726 10 85 lub 997

13 marca o godzinie 10 do mieszkania 92-letniej kobiety mieszczącego się na ulicy Biernackiego, zapukała około 50-letnie kobieta (wzrost około 160 cm. włosy koloru blond, czesane w warkocza) , zaproponowała zakup kołdry z wielbłąda. Kołdra miał kosztować 400 złotych. Oszustka wykorzystując ufność i podeszły wiek pokrzywdzonej wykorzystała jej nieuwagę i ze skrytki ukradła portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 280 złotych. Kiedy do mieszkania pokrzywdzonej zapukała sąsiadką oszustka szybko ulotniła się. Po raz kolejny apelujemy o rozmowę z naszymi seniorami i uczulenie ich aby nie otwierali obcym drzwi i nie wpuszczali ich do mieszkań.

15 marca o godzinie 2:00, policjanci zostali wezwani na interwencję na ulicy Siedmiodomki, gdzie doszło do zakłócenia ciszy nocnej. Interweniujący policji ustalili, iż 24-letni mężczyzna urządził w mieszkaniu zakrapianą imprezę. W miejscu interwencji policjanci zauważyli, że nie wszystkie osoby są pełnoletnie: bawiący się na imprezie 14-latek miał w organizmie 0,6 promila, towarzyszące mu trzy 16-letnie dziewczyny też były pijane, cała trójka osiągnęła na alkoteście podobny wynik, ponad 1 promila. Nieletni wraz z 24 – letnim gospodarzem imprezy (1,6 promila) zostali przewiezieni do Komendy Policji, skąd nieletnich odebrali opiekunowie.

Za rozpijanie nieletnich grozi do 2 lat pozbawienia wolności, o dalszym losie pijanych nielatów zdecyduje sąd rodzinny.


15 marca o godzinie 16:30, na ulicy Ugaj policjanci patrolujący miasto zauważyli leżącego mężczyznę, przy którym leżała reklamówka z 4 workami tytoniu bez akcyzy (2 kilogramowymi). Z mężczyzną był utrudniony kontakt, po przebadaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że ma 4 promile w organizmie. 45-letni Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, następnego dnia został przesłuchany na okoliczność posiadanego tytoniu bez polskich znaków skarbowych. Sprawa jest rozwojowa.