Kronika policyjna

294
Funkcjonariusze wykonali oględziny „lewego” przyłącza. W sprawie kradzieży prądu, tomaszowscy policjanci prowadzić będą postępowanie przygotowawcze, ustalając jednocześnie wartość powstałych strat.

Wart pamiętać, że nielegalny pobór energii elektrycznej może spowodować porażenia prądem elektrycznym, wzniecić pożar,  a w połączeniu z instalacją gazową może doprowadzić do wybuchu gazu i zniszczenia mienia a nawet śmierci osób.

Kodeks Karny za kradzież energii elektrycznej przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

22 marca o godzinie 17:30, miał miejsce pożar jednej z kamienic przy ulicy Polnej . W czasie trwania akcji gaśniczej zostało ewakuowanych 5 osób, straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych. Do pożaru doszło w jednym z mieszkań. Jak ustalono 38-letni lokator w jednym z mieszkań prawdopodobnie zasnął z papierosem w ręku. Pożar zagrażał życiu i zdrowiu wielu i osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach. Policjanci zatrzymali sprawcę tego zdarzenia, 38 – letniego mieszkańca Tomaszowa, który w chwili zdarzenia miał 2,6 promila. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania pożaru w zajmowanym przez siebie mieszkaniu i sprowadzenia zagrożenia życia i zdrowia wielu osób, grozi mu do 10 lat więzienia, był w przeszłości notowany.

23 marca na ternie jednej z tomaszowskich szkól 18 latek zażądał od swojego o rok młodszego kolegi telefonu komórkowego. Młody człowiek twierdził, że potrzebuje zadzwonić, na próbę odmowy zaczął grozić właścicielowi .Kiedy otrzymał telefon schował go do kieszeni. następnie wyszedł ze szkoły. 18 latek wciąż prosił aby sprawca zwrócił mu telefon, napotykając opór ze strony 19 latka, oraz informację, że telefonu już nie posiada pokrzywdzony powiadomił policję. Mundurowi przesłuchali świadków do tej sprawy. Mając różne informacje odnośnie tego zdarzenia, mundurowi ustalili historię przekazywania telefonu do różnych osób. W końcu przyczyna sporu trafiła do prawowitego właściciela a 19 – latek usłyszał zarzutu zmuszania do określonego zachowania, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, nie był wcześniej notowany

23 marca o godzinie 10:10, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, od jednego z kierowców przejeżdżających ulicą Modrzewskiego, iż za barierką mostu biegnącego przez Pilicę stoi mężczyzna który prawdopodobnie chce wskoczyć do wody. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci ruchu drogowego. Na moście zastali mężczyznę, który w jednej ręce trzymał piwo, a drugą trzymał się barierki. Mężczyzna poinformował, że chce dopić piwo i skoczyć z mostu. Wtedy policjant razem z rowerzystą, który zatrzymał się przy moście wciągnęli desperata przez barierki umieszczając go w bezpiecznym miejscu