Dzień Dziecka w Manufakturze

556
 
Wielkie budowanie
Dzień Dziecka w Miasteczku LEGO
 
Dwumetrowe postaci bohaterów Gwiezdnych Wojen, kilkaset tysięcy kolorowych elementów oraz strefa gier. A obok namiot z klockami dla maluchów i przestrzeń dla dziewczynek. W najbliższy weekend w Miasteczku LEGO każde dziecko będzie mogło poczuć się jak architekt – zaprojektować i wybudować niesamowite konstrukcje. 
 
W weekend w Manufakturze na wszystkie dzieci będzie czekało Miasteczko LEGO. Na rynku staną cztery namioty, w których najmłodsi będą projektować, konstruować i budować. Z okazji 15-lecia istnienia serii LEGO Star Wars powstanie urodzinowa strefa, w której fani legendarnych zabawek z pomocą "Mistrzów Konstrukcji" stworzą dwumetrowych bohaterów Gwiezdnych Wojen. Postaci Lorda Vadera oraz Yody będą budowane przez dwa dni z najmniejszych klocków. Nie zabraknie mieczy świetlnych oraz konkursów z nagrodami.
 
Z okazji Dnia Dziecka będzie można także spotkać ulubione postaci ze świata LEGO. Maluchy zaabsorbuje twórcza i rozwijająca wyobraźnię zabawa w namiocie  z LEGO Duplo, a dziewczynki miło spędzą czas z LEGO Friends. Nieco starszych zainteresuje strefa wideo, w której będą mogli spróbować swoich sił na kilkunastu konsolach z najnowszymi grami tej marki. Będzie to okazja do rywalizacji w wirtualnych przestrzeniach, wcielenia się w postaci bohaterów znanych filmów przygodowych oraz przetestowania umiejętności szybkiego "przejścia" planszy.

Miasteczko LEGO zaprasza małych i dużych konstruktorów w sobotę, 31 maja, w godzinach od 11:00 do 19:00 oraz w niedzielę, 1 czerwca, w godzinach od 10:00 do 18:00
.
 

 
W mini Jeepach przez miasteczko ruchu drogowego
Dzień Dziecka z Autotraper Junior Akademia
 
 
W niedzielę w Manufakturze na wszystkie obchodzące swoje święto dzieci, będą czekały spektakle, pokazy i zabawy łączące przyjemne z pożytecznym. Najmłodsi poznają przepisy ruchu drogowego współtworząc przedstawienia teatralne. Później przetestują zdobytą wiedzę pokonując elektrycznymi mini Jeepami skrzyżowania i ulice miasteczka, które powstanie w rotundzie galerii handlowej. Autotraper Junior Akademia udowodni, że nauka może być fajna i być elementem zabawy.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka rotunda galerii handlowej Manufaktury zmieni się w miasteczko ruchu drogowego. Staną w nim znaki i sygnalizacja świetlna, będą skrzyżowania, przejścia dla pieszych oraz ronda. O każdej pełnej godzinie od 11:00, najmłodsi będą mogli nie tylko obejrzeć, ale także uczestniczyć w tworzeniu spektakli teatralnych. Prezentowane na scenie historie przybliżą małej widowni przepisy drogowe oraz zasady bezpiecznego korzystania z ulic i chodników. Autotraper Junior Akademia stawia na kształtowanie prawidłowych nawyków wśród grupy wiekowej od 3 do 8 lat. Przedstawienia zaplanowane w sposób atrakcyjny dla maluchów, skupiają ich uwagę, angażują i wykorzystują energię oraz chęć do zabawy. Tego dnia nie zabraknie wspólnego śpiewania piosenek, rozwiązywania łamigłówek oraz konkursów, które przybliżą najważniejsze zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Po części teatralnej najmłodsi wcielą się w kierowców i sprawdzą zdobytą wiedzę pokonując ulice miasteczka elektrycznymi mini Jeepami. Co oznaczają trójkątne znaki? Kto ma pierwszeństwo na rondzie? Czy na żółtym świetle można wjechać na skrzyżowanie? Po przedstawieniu oraz części "praktycznej" żadne dziecko nie będzie miało wątpliwości. Podczas Autotraper Junior Akademii nie zabraknie także malowania twarzy w wymyśle barwne wzory i konkursów z niespodziankami. Będą też warsztaty plastyczne, na których najmłodsi będą mogli wykazać się kreatywnością oraz nieograniczoną wyobraźnią tworząc barwne dzieła sztuki. Spektakle oraz warsztaty odbędą się w godzinach od 10:00 do 21:00 w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.