Bezpłatne badania dla seniorów w Tomaszowie Mazowieckim

334
W Tomaszowie Mazowieckim będzie można bezpłatnie skorzystać z badań poziomu cholesterolu, biorąc udział w akcji "Zdrowy senior", której celem jest przede wszystkim profilaktyka miażdżycy, nadciśnienia i cukrzycy.
 
Już 2 lipca wszyscy mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i okolic po 50. roku życia będą mieli okazję sprawdzić stan swojego zdrowia w Hotelu Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 19. W godzinach 9:00-12:00 oraz 13:00-16:00 profesjonalny personel medyczny wykona pomiar poziomu stężenia cholesterolu we krwi wszystkim osobom, chcącym skontrolować swój stan zdrowia. Dzięki tej inicjatywie pacjenci otrzymają szansę uczestniczenia w wydarzeniu, którego celem jest uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest ich zdrowie i co zyskują, dzięki regularnym badaniom.
 
Choroby cywilizacyjne
 
Nowotwory, nadciśnienie tętnicze czy też otyłość to jedne z głównych chorób XXI wieku. Do ich grona zaliczają się również cukrzyca i miażdżyca. Niestety w sytuacji, gdy zachorujemy na jedną z chorób cywilizacyjnych, ryzyko zachorowania na następną automatycznie rośnie, co tworzy błędne koło. Dla przykładu wysoki poziom cholesterolu, z którym w Polsce zmaga się aż 61% Polaków, napędza machinę miażdżycowych zmian tętnic, co powoduje dolegliwości sercowe. Podsumowując choroby cywilizacyjne odpowiedzialne są nie tylko za większość kosztów społecznych, pogorszenie jakości życia, ale także za skrócenie jego długości. Chorobom tym można jednak zapobiegać. Jak? Zgodnie ze statystykami zaledwie 10% zdrowia stanowi leczenie. Sukces życia w pełni sił zależy więc w 52% od prowadzonego stylu życia, 22% od środowiska, w jakim żyjemy i w 16% od genetyki. Nasze zdrowie jest przede wszystkim w naszych rękach, dlatego też musimy uświadomić sobie znaczenie profilaktyki w codziennym życiu. Jednym ze sposobów zadbania o zdrowie swoje oraz zdrowie swoich najbliższych jest korzystanie z bezpłatnych badań, których głównym celem jest zapobieganie przedstawionym chorobom.  
 
Warto również dodać, że akcja "Zdrowy senior" oferuje również możliwość uczestnictwa w prelekcji lekarza, a także poznania nowoczesnego, podręcznego sprzętu do samodzielnej kontroli zdrowia.
 
Wszystkich chętnych prosimy także o dokonywanie zapisów drogą telefoniczną pod numerem 42 633 61 46.