Kronika policyjna

259

Funkcjonariusze znając rysopis sprawców rozpoczęli przeszukiwanie terenu. Kilka ulic dalej zauważyli grupę osób, wśród których była trójka mężczyzn, których rysopis zgadzał się z wcześniejszymi ustaleniami. Podejrzewani zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy policji. Ustalono ich stan trzeźwości: 19-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej – 1,5 promila, 21-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego 2 promile, trzeci podejrzewany 22-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego miał 1,6 promila. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do tomaszowskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


16 sierpnia o godzinie 18:00 na Północnej doszło do rozboju na 60-letnim mieszkańcu Tomaszowa. Jak wynikało z informacji, do domu pokrzywdzonego wszedł 40-letni mężczyzna, który zażądał 5 złotych, następnie napastnik zaatakował seniora. Sprawca uciekł, zabierając ze sobą fotel o wartości 100 złotych. Policjanci zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. W chwili zatrzymania miał 3 promile. Funkcjonariusze odzyskali również fotel, który sprawca zostawił u znajomego. Za rozbój grozi 12 lat pozbawienia wolności.

 

16 sierpnia o godzinie 18:00 na ulicy Nowowiejskiej dzielnicowi zatrzymali dwóch 14-latków i 17-latka, którzy pobili 12-latka. Jak wynika z ustaleń dzieciaki grały w piłkę, w trakcie gry doszło pomiędzy nimi do utarczki słownej, która później przeniosła się poza teren boiska i połączyła z rękoczynami. Policjanci którzy znajdowali się w pobliżu natychmiast zareagowali i zatrzymali agresywnych nastolatków. O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

Policjanci z Tomaszowa otrzymywali sygnały o kradzieży pieniędzy z automatów do toalet usytuowanych na terenie miasta. Kwota kradzieży nigdy nie była zbyt wysoka, jednak powstałe uszkodzenia były rzędu około 400 złotych. 17 sierpnia o godzinie 21:00 policjanci otrzymali informację, iż prawdopodobnie młodzi ludzie okradają aparat wrzutowy do drzwi wc. Policjanci którzy znajdowali się w okolicy Placu Narutowicza, zauważyli trzech chłopców. Dwóch 13-latków i ich o rok starszego kolegę, którzy posiadali przy sobie 15 sztuk monet o nominale 1 złotych oraz metalową łapkę. Nie potrafili wytłumaczyć po co im tak nietypowy przedmiot. Policjanci ustalili, iż tego dnia chłopcy około godziny 15:00, włamali się również do szaletu na Farbiarskiej, wtedy w automacie było około 10 złotych. Policjanci ustalają czy zatrzymane trio miało związek z wcześniejszymi kradzieżami do automatów do toalet. O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.