Szybko i bezpiecznie – pozabankowe pożyczki przez internet

451
Klienci decydujący się na zaciągnięcie pożyczki przy pomocy globalnej sieci, decydują się na ten krok nie tylko z uwagi na niższe oprocentowanie. Najistotniejszym czynnikiem jest tu szybkość, z jaką otrzymywać można pieniądze po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o przyznanie funduszy w określonej wysokości. W przypadku najbardziej zaawansowanych technologicznie firm, proces weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy jest w pełni zautomatyzowany, zaś wsparcie finansowe otrzymać można nawet w ciągu 15 minut. A wszystko to bez konieczności opuszczania mieszkania. Dzieje się tak dlatego, że we wniosku zainteresowany klient podaje podstawowe dane personalne wraz z numerem konta, na które to przelane zostaną pieniądze. Z takiej procedury korzystają między innymi klienci, którzy decydują się na zaciągnięcie pożyczki przez stronę internetową www.zaimo.pl.
 
Dodatkowe zabezpieczenia tylko niekiedy
Niektóre z firm pozabankowych – zwłaszcza te, które specjalizują się w oferowaniu nieco wyższych sum niż typowe 500-2000 złotych – potrzebują zabezpieczeń dodatkowych. Najczęściej wymagane jest dołączenie do wniosku o pożyczkę skanu dokumentu potwierdzającego, iż zainteresowany konsument nie jest zadłużony w innych przedsiębiorstwach lub bankach. Co więcej, w takim przypadku konieczne może być także sprawdzenie, czy przyszły pożyczkobiorca nie figuruje w rejestrze dłużników. Jeżeli niezbędne jest przeprowadzenie szeroko zakrojonej procedury weryfikacyjnej, na pieniądze będzie trzeba poczekać od około godziny do dwóch dni roboczych. Warto jednak pamiętać, że to i tak – w zdecydowanej większości przypadków – szybciej niż w banku.
 
Całkowite bezpieczeństwo
 
Osoby zainteresowane pożyczkami online zadaje sobie pytanie – czy są one bezpieczne? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, jak podejdzie do sprawy konsument. Musi on pamiętać o kilku podstawowych zasadach właściwego postępowania. Po pierwsze, nie powinien on podawać danych osobowych firmom, których profil działalności budzi jego zastrzeżenia lub obawy. Może się tak zdarzyć przede wszystkim wtedy, gdy oferta firmy zdaje się być kilkukrotnie lepsza od tych proponowanych przez podmioty prowadzące działalność konkurencyjną. Inną możliwością jest ewentualna niemożność zlokalizowania siedziby takiego przedsiębiorstwa. Wybierać należy wyłącznie firmy z doświadczeniem i renomą. Z całą pewnością tu warto wykazać się ostrożnością i nie podawać danych osobowych każdej firmie pozabankowej.
 
Treść umowy – sprawdź, co podpisujesz
 
Istotną i podkreślaną na każdym kroku przez specjalistów kwestią jest też odpowiednie zapoznanie się z treścią umowy. Sprawdzić należy oprocentowanie, wysokość opłat dodatkowych oraz ewentualne kary, które zostaną nałożone na konsumenta, jeżeli nie uda mu się spłacić zadłużenia na czas. Jest to niezwykle istotne, gdyż po zatwierdzeniu warunków umowy oraz otrzymaniu niezbędnych funduszy konieczne będzie spełnienie wymienionych w dokumentacji zobowiązań spoczywających na pożyczkobiorcy.
Z całą pewnością można powiedzieć, że tylko od sposobu, w jaki konsument podejdzie do pożyczek pozabankowych online zależy, czy będą one doskonały sposobem na pozyskanie dodatkowej, szybkiej gotówki. Bezpieczeństwo jest priorytetem – dzięki niemu spać będzie można spokojnie.