Losowania przeprowadzone były oddzielnie dla 1500 m, 3 i 10 km. Wśród wielu nagród, które losowane były na zakończenie imprezy, znalazły się również dwa rowery górskie oraz ogromna maskotka "miś" ufundowana przez Hurtownię "PINOKIO". Najlepsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegu na 10 i 3 km otrzymywała nagrody rzeczowe.
Na 1,5 kilometrową trasę biegu rekreacyjnego po alejkach Parku Miejskiego, w którym nie było klasyfikacji, liczył się tylko udział, wyruszyło ok. 800 miłośników biegania.
W biegu na dystansie 3000 m w tegorocznej imprezie wzięło udział ok. 250 osób, a dla najlepszą trójkę w poszczególnych kategoriach wiekowych dodatkowo nagrodzono statuetkami Miejskiego SZS.
Trasa biegu głównego na dystansie 10 km prowadziła ulicami miasta, a strat i meta usytuowane były na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. 449 biegaczy (w tym 91 kobiet) (absolutny rekord frekwencji biegu głównego, o 149 osób więcej niż w najliczniejszym biegu w roku poprzednim) miało dwukrotnie do pokonania pięciokilometrową pętlę a każdy uczestnik tego biegu otrzymał okazały okolicznościowy pamiątkowy medal. Dodać należy, że zawodnicy rywalizowali na trasie, która w 2010 roku uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu dokonywany był elektronicznie (uczestnicy biegali z chipami) a zapisywać do imprezy można się było przez internet.
Pierwszy linię mety minął Łukasz Grajcar CKS Budowlani Częstochowa (pierwszy zawodnik w historii biegu, który trzykrotnie z rzędu tryumfator w zawodach). Zwycięzcę biegu nagrodzono zestawem kina domowego nowej generacji. Puchary i nagrody dodatkowe otrzymała również najlepsza Tomaszowianka i Tomaszowianin, którymi okazali się Sylwia Tomczyk 1 w kat. wiek. 16-19 lat i 65 miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując czas 42 min 40 sek. i Krystian Urbaszek 6 w kat. wiekowej 20-29 lat i 10 w klasyfikacji generalnej z czasem 36,10. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Antonina Miłek z Puław, która pokonała dystans w 39 min. 13 sek. W klasyfikacji generalnej biegu wyprzedziło ją tylko 27 mężczyzn.
Specjalne nagrodę rzeczową otrzymał Grzegorz Sygut z TKKF Opoczno, który może pochwalić się niebywałym wyczynem gdyż nieprzerwanie od 1982 r. startuje w zawodach. Zaznaczyć należy, że jest jedynym biegaczem, który startował we wszystkich edycjach biegu Malinowskiego. Najstarszym uczestnikiem imprezy był Marek Hendzelewski z Tomaszowa Maz., który osiągnął czas 48 min i 11 sek. i zajął 180 miejsce w klas. generalnej.
Nagrodzono także 33 zawodnika w klas. gen. (urodziny biegu) 33 edycja imprezy, którym okazał się nim Robert Sołtysiak z Rawy Mazowieckiej.
Do Tomaszowa przyjechał rywalizować w zawodach m.in. Paweł Abratkiewicz, a także Mariusz Jakus znany aktor z ról w serialach "Czas honoru", "Fala zbrodni".
Głównymi sponsorami imprezy byli: Market Dekorator, Las Vegas Power Energy Drink.
Impreza została dofinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI w ŁODZI i odbywała się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. S P O N S O R Z Y
1. URZĄD MARSZAŁKOWSKI W ŁODZI
2. Las Vegas Power Energy Drink
3. MARKET „DEKORATOR”
4. Zarząd Główny TKKF w Warszawie
5. Urząd Miasta w Tomaszowie Maz.
6. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.
7. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "POLSKÓR"
8. Bank BPH
9. Centrum Nauki i Biznesu 'ŻAK'
10. Stowarzyszenie Abstynenckie 'AZYL"
11. Drukarnia "AB DRUK"
12. Stacja Paliw 'RAV"
13. Transport Osobowy "WALCZAK"
14. Hurtownia "PINOKIO" – fundator olbrzymiej maskotki nagrody głównej 1,5 km
15. Miejski Szkolny Związek Sportowy
16. Firma "Witamin-shop"
17. Firma "TOMPLAN"
18. Marcel Chmal
19. Henryk Goska
20. Perfekt 'SPORT'
Współorganizatorzy
1. Dzielnicowy Ośrodek Kultury
2. Stowarzyszenie Abstynenckie "AZYL"
3. Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
4. Straż Miejska
5. Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Tomaszowie Maz.
6. Związek Strzelecki "STRZELEC" Organizacja Społeczno-Wychowawcza
7. Komenda Hufca ZHP
8. Miejski Zakład Komunikacyjny
9. Klub Sportowy "PILICA"
10. Ludowy Klub Sportowy "START"
O R G A N I Z A T O R Z Y
1. Zarząd Miejski TKKF 2. Ośrodek Sportu i Rekreacji Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO NA DYSTANSIE 10 km (już) i 3 km (wkrótce) można przeczytać na stronie internetowej Maratony Polskie www.maratonypolskie.pl i stronie Miejskiego TKKF w Tomaszowie Maz. www.tkkftomaszow.pl
Wyniki:
Dystans 10 km
Kobiety 16-19 lat:
1. Sylwia Tomczyk – MKS Tomaszów Maz. – czas 42,42
2. Kamila Ziółkowska – LUKS Boguszyce – czas 47,70
3. Karolina Rochowiec – Sieradz – czas 47,42
Kobiety 20-29 lat:
1. Antonia Miłek – Chemik Noxy Puławy – czas 39,13
2. Katarzyna Oles – Łódź – czas 41,29
3. Katarzyna Downar – Korona Pabianice – cza 43,12
Kobiety 30-39 lat:
1. Katarzyna Matysiak – Paradyż Kraśnica – czas 43,21
2. Aleksandra Piekarska – DLB PKO Banku – czas 47,15
3. Sylwia Okólska – Time4Runnig – 47,30
Kobiety 40-49 lat:
1. Ewa Ochmańska – KB Arturówek Łódź – czas 43,36
2. Katarzyna Stefańska – GLS Nadarzyn Stara Wieś – czas 45,10
3. Julita Borowczyk – KluczTom Tomaszów Maz.- czas 49,37
Kobiety 50-59 lat:
1. Mariola Pasikowska – Łódź – czas 58,16
2. Anna Psut – Tomazów Maz. – czas 1,00,48
3. Henryka Szost – Tomaszów Maz. – czas 1,05,06
Kobiety 60-69 lat:
1. Szmytke Sabina – Szakale Bałut Łódź Konstantynów – cza 55,462. Wiktorek Jadwiga – Running Team Łódź – czas 59,223. Kurzawska Renata – KB Gapa Łódź – czas 1,00,27
Mężczyźni:
16 – 19 lat
1. Patryk Stypułkowski – RKS Łódź – Koluszki – czas 34.53
2. Michał Mikołajewski – LUKS Boguszyce – czas 37,08
3. Tobiasz Olszak – MLUKS Rawa Maz.- czas 38,14
20-29 lat
1. Łukasz Grajcar – 1 w klas. gen. – CKS Budowlani Częstochowa – Konopiska – czas 33,47
2. Błażej Skowroński – 2 w klas. gen. – LKS Koluszki – czas 34,23
3. Marcin Paszkiewicz – 3 w klas. gen. – LKS Koluszki -Bielawy – czas 34,34
30-39 lat
1. Krzysztof Pietrzyk – LKS Koluszki – 34,51
2. Maurycy Oleksiewicz – Łódź – 35,33
3. Artur Kamiński – Gmina Sadkowice – Jajkowice – czas 35,33
40-49 lat
1. Tomasz Gwarek – Sadek – czas 37,35
2. Robert Antosiewicz – JW. 4228 Skład Regny – Tomaszów Maz.- czas 38,43
3. Tomasz Orman – Szydłowiec – czas 38,48
50-59 lat
1. Kazimierz Kamola – Chemik Noxy Puławy – czas 38,14
2. Jacek Nowocień – GLKS Nadarzyn Podkowa Leśna – cza 38,39
3. Jakub Strzelecki – Krwinka Łódź – czas 41,16
60-69 lat
1. Suk Mirosław – Zabiegani Częstochowa – czas 40,37
2. Fiks Zbigniew – Kraszew – czas 42,29
3. Kępiński Henryk – KB Spartakus Bełchatów – 42,18
pow. 70 lat
1. Marek Hendzelewski – TKKF ZNP Tomaszów Maz.– czas 48,09
2. Bronisław Czechowicz – KB TKKF Olimp Tomaszów Maz. – 53,34
3. Witold Błądek – Park Run Łódź – czas 58,43
Dystans 3 km
Dziewczęta 15 lat i młodsze
1. Łucja Wiktorowicz – Sport Team Opoczno
2. Karolina Bosiek – Gim.6 Opoczno
3. Magdalena Ciołek – Gim.2 Rawa Maz.
Kobiety r. 1996 i starsze:
1. Kamila Ziółkowska – LUKS Boguszyce
2. Natalia Grzegorczyk – Sport Team Opoczno
3. Natalia Kowalska – II LO Tomaszów Maz.
Chłopcy 15 lat i młodsi
1. Bartłomiej Świątek – Sport Team Opoczno
2. Michał Wieczorek – Gim.1 Koluszki
3. Damian Bednarek – LUKS Boguszyce
Mężczyźni 16-19 lat
1. Mateusz Celak – Sport Team Opoczno
2. Patryk Sypułkowski – ZSP Nr 2 Koluszki
3. Radosław Bednarek – LUKS Boguszyce