STREETBALL POZEGNANIE LATA 2014 – finał

617
Celem turnieju było propagowanie dyscypliny koszykówki , wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz do dobrego kibicowania zgodnie z ideą „Baw się dobrze czuj się bezpiecznie”.  Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Zarząd IUKS Lider.

W grupie wiekowej szkoły podstawowe w kategorii dziewczęta zgłosiło się 4 zespoły I miejsce zajęły Liderki II miejsce zajął zespół Szósta B, a III miejsce Mazurki. W kategorii chłopców zgłosiło się 5 zespołów. I miejsce zajął zespół Niebieskie Gumisie, II miejsce zajęli chłopcy z zespołu Bez nazwy na III miejscu uplasował się zespół Starmer.

W grupie wiekowej gimnazjum w kategorii dziewczęta zgłosiły się dwa zespoły Wygrały dziewczęta z zespołu pod nazwą Bastek all day all night drugie miejsce zajął zespół dziewcząt pod nazwą Bulls. W kategorii chłopcy zgłosiły się 4 zespoły. I miejsce zajął zespół Buls 2.0, II miejsce Białasy, na III miejscu uplasował się zespół Basket.
W grupie open w kategorii kobiet zgłosiły się 4 zespoły.Aby wyłonić zwycięzców trzeba było policzyć stosunek punktów zdobytych w poszczególnych meczach. I miejsce zajął zespół Basket all day all night, na II miejscu uplasowała się  ekipa Bulls , III miejsce zajął Dream Team z Malibu. W kategorii open mężczyzn zgłosiło się 13 streetballowych drużyn. W ponad trwającej czterogodzinnej koszykarskiej rywalizacji na III miejscu uplasowała się zespół Heksafobistów. W meczu finałowym, gdzie o I miejscu decydował złoty kosz wygrali Zubry a II miejsce zajął zespół Wikinga.

Wszystkie koszykarki i koszykarze ze zwycięskich zespołów otrzymali nagrody rzeczowe. Podczas trwania turnieju wszystkim koszykarkom i koszykarzom umilał czas pokaz tańca nowoczesnego zespołu KoBos Dance.
Organizator zapewnił też smaczną kiełbaskę z grilla, napoje, słodycze oraz watę cukrową na patyku. „Dziękuję wszystkim dziewczętom, które sędziowały i obsługiwały technicznie cały turniej. Dziękuję uczestnikom turnieju, rodzicom, kibicom oraz osobom za pomoc w organizacji i sportowy udział w turnieju. Zapraszam już wszystkich na turniej wiosenny w 2015 roku”.