Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydata na burmistrza Opoczna

483
W dalszych latach zdobyła certyfikat księgowy nadany przez Ministerstwo Finansów. W latach 2005-2006 zdobyła licencję zawodową zarządcy nieruchomości, zdając egzamin państwowy w Ministerstwie Infrastruktury. Przez cały czas dokształcała się, biorąc udział w wielu kursach i szkoleniach, m.in. kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
 
Od lipca 1995 roku przez 9 lat pracowała w opoczyńskim Urzędzie Skarbowym na stanowisku kontrolera rozliczeń. Potem przez 4 lata jako główna księgowa i Członek Zarządu ZGM. W  2008 roku rozpoczęła własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług rachunkowo–księgowych. W latach 2010-2013 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Sp. Z o.o. w Opocznie.
 
Obecnie prowadzi wykłady w ramach projektów unijnych w zakresie zarządzania budżetem domowym oraz  zajmuje się, wraz z mężem, prowadzeniem  firmy w zakresie usług rachunkowych i administracji mieszkaniowej.   
 
"Jestem mieszkanką Opoczna od urodzenia. Dorastałam oraz spędziłam całe swoje dorosłe życie w tym mieście. Obserwując codzienne życie w Opocznie, słuchając problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem w naszym mieście w  trakcie swojej pracy zawodowej oraz w prywatnych rozmowach z bliskimi, rodziną, kolegami i koleżankami,  podjęłam decyzję o kandydowaniu na stanowisko Burmistrza Opoczna. Pragnę swoją wiedzę, doświadczenie zawodowe oraz umiejętność rozwiązywania problemów wykorzystać dla jak najlepszego funkcjonowania naszego miasta i gminy".- powiedziała kandydatka na stanowisko burmistrza Anna Zięba
"Wojewódzki  sztab wyborczy Prawo i Sprawiedliwość jednogłośnie zaakceptował panią Annę Ziębę jako kandydata na burmistrza Opoczna. Dokonując wyboru takiego kandydata nie kierowaliśmy się interesem partyjnym a znalezieniem jak najlepszego kandydata. Pani Anna jest osobą doskonale przygotowaną do pracy na stanowisku burmistrza i jestem pewien, że będzie uczciwie pracować dla dobra mieszkańców miasta i gminy Opoczno" – powiedział opoczyński parlamentarzysta Robert Telus