Zdrowie bez recepty, czyli dieta, która leczy. Dr. John McDougall

1212
Stosując ten styl żywienia nie odczuwa się głodu, ponieważ produkty skrobiowe wypełniają żołądek. Większość osób na tej diecie przestaje mieć problemy z ciśnieniem, cholesterolem i trawieniem. W wielu przypadkach pacjenci mogą przestać brać dotychczasowe leki i suplementy (zawsze po konsultacji z lekarzem). W odróżnieniu od medycyny tradycyjnej, dieta roślinna oparta na skrobi nie  leczy objawów, lecz przyczyny chorób, jakich jak otyłość, choroby serca czy cukrzyca. Właściwie dobrana dieta może działać jak lekarstwo.
To odważna książka. Dr McDougall nie boi się mówić prawdy na temat skutków tzw. diety zachodniej i wpływu produktów odzwierzęcych na stan zdrowia, odpowiedzialnych za ogromne rozpowszechnianie się chorób cywilizacyjnych. Traktuje pacjenta jak partnera, gdyż uważa, że każdy musi zrozumieć, jakie są korzyści ze spożywania skrobi, aby tę dietę konsekwentnie i świadomie stosować. Doktor jasno tłumaczy wpływ odżywiania na ludzki organizm oraz obala mity żywieniowe. Książka uzupełniona jest inspirującymi świadectwami osób, które wyleczyły się dzięki diecie Dr McDougalla. Dodatkowo zawiera również łatwy plan diety oraz sto prostych i smacznych przepisów.
Jest to propozycja diety na całe życie. To nie kolejna krótkotrwała moda, lecz dieta oparta na wiedzy medycznej, bezpieczna i zdrowa. Dieta oparta na skrobi pozwala większości pacjentom uniknąć częstych chorób, powrócić do zdrowia i poprawić wygląd.

Dr John A. McDougall – lekarz medycyny oraz ekspert w dziedzinie odżywiania
Dr McDougall ukończył medycynę na Stanowym Uniwersytecie Medycznym w Michigan, a praktykę odbył w Queen's Medical Center w Honolulu, na Hawajach. Jest dyplomowanym lekarzem internistą.
Od 30 lat Dr McDougall publikuje i wykłada na temat wpływu diety na zdrowie. Tłumaczy, że wiele chorób jest spowodowanych przez złe nawyki żywieniowe. Pomógł tysiącom pacjentów, zalecając opracowaną przez siebie pożywną, niskotłuszczową dietę roślinną opartą na skrobi, która nie tylko pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów, ale może również cofnąć lub ograniczyć bez użycia lekarstw poważne choroby, między innymi choroby serca.
Dr McDougall często kwestionuje przyjęte prawdy i metody leczenia. Był jednym z pierwszych lekarzy, który podkreślał, że dieta wegetariańska może w skuteczny sposób odwrócić przebieg chorób. Coraz więcej lekarzy podąża jego śladem.
Doktor jest założycielem i dyrektorem medycznym „Programu McDougalla”. To 10-dniowy pobyt w kurorcie w Santa Rosa, w Kalifornii, który odnosi sukces od 20 lat.
Jest współzałożycielem Dr.McDougall’s Right Food’s Inc, firmy produkującej wysokiej jakości gotowe dania wegetariańskie, które są zgodne z wytycznymi diety roślinnej opartej na skrobi.
Dr McDougall jest autorem wielu bestsellerów w Stanach Zjednoczonych.