Piersi. Historia naturalna i nienaturalna.

546
Gdyby nie piersi, nie mielibyśmy szczęśliwego dzieciństwa, bo od małego musielibyśmy trawić zwykły pokarm i, co gorsza, musielibyśmy szybko sami nauczyć się go zdobywać. Nie mielibyśmy więc czasu na długą bliskość z matką, na powolne poznawanie świata. I nie umielibyśmy mówić, bo usta wykształciły się, żeby ssać pierś.. Co więcej, to piersi, obok mózgu i dwunożności, zdecydowały o tym, kim jesteśmy.

Autorka przedstawia najnowsze odkrycia naukowe z dziedziny antropologii, biologii i medycyny. Prezentuje cykl życia piersi od okresu dojrzewania, przez ciążę po menopauzę. Odwiedza gabinet chirurga plastycznego, a  także laboratorium, w którym odkrywa jak wiele toksycznych substancji znajduje się w mleku matki karmiącej piersią. W rezultacie otrzymujemy fascynującą książkę, z której dowiadujemy się skąd wzięły się piersi i co możemy zrobić by je ocalić.

Każda kobieta (mężczyźni też!) powinna przeczytać tę książkę!

[„Guardian”]

Florence Williams jest dziennikarką piszącą o nauce, środowisku naturalnym i zdrowiu. W 2013 roku otrzymała za Piersi nagrodę literacką dziennika „Los Angeles Times” (w kategorii
nauka i technologie). „New York Times” umieścił Piersi wśród setki wyróżniających się książek roku 2012. Autorka mieszka z rodziną w Waszyngtonie. Pisze m.in. do „New York Timesa”, „New York Times Magazine”, „The New York Review of Books”.

 
Tytuł: Piersi. Historia naturalna i nienaturalna.
Autor: Florence Williams
Wydawca: Agora SA
Data wydania: 03.10.2014 r.