Baterie NIE do kosza

542
W ramach akcji, przygotowane zostały spoty radiowe oraz telewizyjne, również w wersji bezdźwiękowej, przeznaczonej na ekrany w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Przewozów Regionalnych. Dodatkowo, akcja zostanie wsparta działaniami na Facebook’u Województwa Łódzkiego i stronie internetowej www.lodzkie.pl.
W okresie jesienno-zimowym zwiększa się użycie baterii, żarówek, akumulatorów. Używane każdego dnia ułatwiają nam życie, ale są niebezpieczne dla środowiska – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.
Większość z nas wyrzuca baterie i żarówki do zwykłych koszy, nie pamiętając o trujących substancjach – niklu, ołowiu i innych stanowiących zagrożenie dla zdrowia. Niebezpieczne odpady powinny być segregowane i wyrzucane do specjalnie oznaczonych pojemników, które można spotkać w marketach, urzędach, a także szkołach i przedszkolach.
Akcja ma podnieść świadomość mieszkańców regionu. A poprzez troskę o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne, wzmacniać  tożsamość z Województwem Łódzkim.